رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
  • کد خبر : ۳۴۰۴۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

دومین روز از پنجمین دوره جشنواره لاله های تالابی بندرانزلی برگزار شد

پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندر انزلی امسال با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی در پنج محور فرهنگی، هنری، ورزشی، گردشگری و محیط زیستی از ۲۱ مردادماه فعالیت خود را آغاز کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛  پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندر انزلی امسال با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی در پنج محور فرهنگی، […]

پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندر انزلی امسال با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی در پنج محور فرهنگی، هنری، ورزشی، گردشگری و محیط زیستی از ۲۱ مردادماه فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصرصادق؛  پنجمین جشنواره گلدهی لاله‌های تالابی بندر انزلی امسال با رویکرد بازیابی پیشینه فرهنگی انزلی در پنج محور فرهنگی، هنری، ورزشی، گردشگری و محیط زیستی از ۲۱ مردادماه فعالیت خود را آغاز کرد.

در روز دوم این جشنواره برنامه های کودک و خانواده مجتمع تفریحی طرح دریا، اجرای برنامه های موسیقی حرکت، ساخت کاردستی، نقاشی و ساخت کاردستی با ابزار دور ریختی توسط کارگروه کودک و خانواده جشنواره گلدهی لاله های تالابی، برگزاری مسابقات طناب کشی،‌ ورک شاپ نقاشی کاشی و سرامیک، ساخت مجسمه های شنی به مناسبت روز دریای کاسپین، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و جشنواره شبانه با حضور هنرمندان استانی و کشوری برگزار گردید.
برگزاری نمایشگاه آموزشی رد پای انسان بر طبیعت یکی دیگر از بخش های دومین روز از پنجمین دوره جشنواره لاله های تالابی بود.
به مناسبت روز ملی دریای کاسپین دبیرخانه جشنواره لاله های تالابی با همکاری انجمن طرفداران توسعه انزلی نمایشگاهی با عنوان رد پای انسان بر طبیعت را برگزار کرد .
در این جشنواره که با رویکرد بازیابی فرهنگی در حال برگزاری است شهروندان با مبانی و اهمیت محیط زیست و نحوه مدیریت پسماند در زندگی شهر نشینی و زندگی گذشتگان آشنا شدند .
در این نمایشگاه نقاشی با مضمون محیط زیستی توسط سارا گلرخ  طراحی شد و در پایان بازدید کنندگان بصورت نمادین با بجا گذاشتن اثر انگشت خود بر روی تابلو، زشتی رد پای انسان بر طبیعت را به نمایش گذاشتند.
در پایان این نمایشگاه غله زاری و گذر آبادی سازنده کتابخانه محیط زیستی و سازنده اقلام بازیافتی مانند گلدان ، پاف ، ساک پارچه ای نیز در خصوص اهمیت محیط زیست برای شهروندان توضیحاتی را ارائه کردند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه