رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۲
  • کد خبر : ۳۱۶۴۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

مصرف برق استان گیلان به نصف تقلیل یافت

عصرصادق ؛ رئیس اداره کنترل شبکه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از کاهش۷۵۰ مگاواتی مصرف برق خبر داد.  محمدرضا حسن زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، گفت: کاهش محسوس دما طی چند روز اخیر موجب شد تا شاهد کاهش محسوس مصرف انرژی برق از سوی مشترکین باشیم. بارش باران و کاهش محسوس […]

عصرصادق ؛ رئیس اداره کنترل شبکه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان از کاهش۷۵۰ مگاواتی مصرف برق خبر داد.

 محمدرضا حسن زاده در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، گفت: کاهش محسوس دما طی چند روز اخیر موجب شد تا شاهد کاهش محسوس مصرف انرژی برق از سوی مشترکین باشیم. بارش باران و کاهش محسوس دما در استان موجب شد تا مصرف برق مشترکین گیلان در پیک روز دوشنبه دهم تیرماه به ۸۱۶ مگاوات و در پیک شب به ۹۳۷ مگاوات برسد، این در حالی است که در روز سه شنبه چهارم تیر ماه جاری علی رغم همکاری چشمگیر صنایع و سایر مشترکین در جهت مدیریت مصرف برق، مصرف در پیک روز بیش از ۱۵۹۸مگاوات و پیک شب ۱۶۴۷مگاوات بوده است.

وی افزود: مقایسه مصرف برق پیک بار امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد که مصرف برق در روز دوشنبه، دهم تیرماه جاری بیش از ۷۵۰ مگاوات کاهش داشت. این در حالی است که طی روزهای گرم اخیر شاهد مصرف زیاد انرژی بودیم که با عدم مدیریت مصرف در صنایع و سایر مشترکین این احتمال می رفت که خیلی زود رکورد پیک بار سال گذشته که حدود ۱۸۳۵ مگاوات بود شکسته شود .

رئیس اداره کنترل شبکه شرکت سهامی برق منطقه ای گیلان گفت: در روزهای آتی شاهد افزایش دما و بالتبع شاهد افزایش مصرف برق خواهیم بود. از مشترکین انتظار می رود تا با استفاده بهینه از انرژی برق، مصرف متعادل انرژی برق را داشته باشیم تا شاهد هیچگونه خاموشی برای مشترکین نباشیم .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه