رفتن به بالا
  • شنبه - ۱ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
  • کد خبر : ۳۰۶۰۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

پیام تبریک رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به مناسبت روز اصناف

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پیامی روز اصناف ( اول تیر ) را به اصناف و بازاریان خدوم و زحمتکش گیلانی تبریک گفت و از اصناف، کسبه و بازاریان شریف تقدیر کرد. به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، متن پیام تبریک دکترفرهاد دلق پوش به […]

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در پیامی روز اصناف ( اول تیر ) را به اصناف و بازاریان خدوم و زحمتکش گیلانی تبریک گفت و از اصناف، کسبه و بازاریان شریف تقدیر کرد.
به گزارش واحد روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، متن پیام تبریک دکترفرهاد دلق پوش به شرح زیر است:
بسم ا… الرحمن الرحیم
«پیامبر گرامی اسلام صلی‌ا… علیه و آله و سلم»:
{طوبی لِمَن طابَ کَسْبُهُ و صَلُحَتْ سَریرَتُهُ وَ کَرُمَت علانِیَتُهُ و عَزَلَ عَنِ النّاسِ شَرَّهُ}
خوشا به حال کسی که درآمدش حلال، باطنش پاک، ظاهرش باکرامت، و اذیت و آزارش به احدی از مردم نمی‌رسد.(شهاب‌الأخبار، ص ٣٠٧)
اصناف و بازاریان، در صف مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند
اولین روز از تیرماه ، به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده است، اول تیر، روزنه ای برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و ارج نهادن به ارزش های اجتماعی و اقتصادی، معنوی این زحمتکشان عرصه کار و تلاش می باشد.
در آیین حیات بخش اسلام، کار، تلاش، کسب درآمد و روزی حلال یکی از پایه های جامعه فرهنگی و مکتبی محسوب شده و در ردیف والاترین و بزرگترین عبادات قرار گرفته است وبر اساس آنچه در روایات اهل بیت(ع) مورد تأکید قرار گرفته کسب و کار حلال ریشه بسیاری از خلقیات و فرهنگ جامعه است.
اصناف متعهد و خدوم کشورمان به ویژه اصناف استان سرسبز گیلان در کنار پرداختن به فعالیتهای اقتصادی و کسب و کار همواره در مسایل روز کشور و تحولات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی منطقه نقش آفرینی کرده و از دیرباز با تبعیت از رهبری و مرجعیت دینی نقش بی بدیل و تأثیرگذار خود را در به ثمر رساندن نهضتهای مردمی در طول تاریخ این مرز و بوم نشان داده اند، قشر زحمتکش و خدوم اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزشهای دینی کارنامه و نام درخشانی را از خود بر جای نهاده و همراه با مولفه های ارزشی همچون امانت، انصاف و عدالت، در صف مقدم جبهه اقتصادی کشور هستند.
اینجانب با گرامیداشت سال رونق تولید و پاسداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام جامعه اصناف، فرارسیدن یکم تیر ماه روز ملی اصناف را به تمامی صنوف شریف تبریک عرض نموده از تشریک مساعی و اقدامات ارزنده اصناف در پیشبرد امور مختلف استان بویژه همکاری مناسب برای تنظیم بازار تشکر وقدردانی می نمایم، موفقیت و تأییدات الهی را در راستای خدمت به مردم عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اصناف محترم و کلیه دوستداران این مرز و بوم خواستارم.

فرهاد دلق پوش
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه