- عصر صادق - http://asresadegh.ir -

گلایه مرغداران از دولت؛ به مرغ ها بگوییم فعلا نخورید تا خوراک دولتی برسد؟

عصرصادق ؛ پرویز فروغی دبیر کانون مرغداران کشور اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده به ۶ هزار و ۹۰۰ تومان کاهش یافته و زیر قیمت عرضه می شود در عین حال  شرکت پشتیانی امور دام  اقدام به توزیع مرغ منجمد در برخی از استانها مانند همدان و تهران کرده است.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی قیمت مرغ زنده را بر اساس هزینه های تولید (با در نظر گرفتن تامین نهاده ها به قیمت دولتی) ۸۸۰۰ تومان و کشته را  ۱۳ هزار تومان تعیین کرده اما بعد از گذشت یک ماه، وزارت صنعت، معدن و تجارت آن را ابلاغ نکرده است.

دبیرکانون مرغداران کشور ادامه داد: هزینه تولید مرغ زنده در کشور ۹ هزار و ۵۰۰ تومان است و مرغداران هر کیلوگرم مرغ را با ۲ هزار و ۵۰۰ تومان ضرر به فروش می رساند.

وی تصریح کرد: درحالی قیمت مرغ کشته در میدان بهمن ۹ هزار تومان و زیر قیمت مصوب خود دولت است چرا شرکت پشتیبانی اقدام به توزیع مرغ منجمد ۸ هزار و ۵۰۰ تومانی میکند که منجر به کاهش دوباره قیمت می شود.

 نمی‌توان به مرغ ها  گفت صبر کنید تا خوراک به نرخ مصوب برسد

دبیر کانون مرغداران کشور اظهار داشت: در این شرایط مرغداران تنها ۳۰ درصد از خوراک طیور خود را می توانند به قیمت مصوب دولتی تامین کنند و مجبور هستند بخش عمده نیاز خود را از بازار آزاد خریداری کنند؛ زیرا  به مرغ های خود نمیتوان گفت که صبر کنید تا خوراک به قیمت مصوب دولتی برسد.

فروغی گفت: هرکیلوگرم ذرت را در بازار کمتر از هزارو ۷۰۰ تومان و سویا را کمتر از ۳ هزار تومان  نمی توان تهیه کرد.
ادعای انجمن مرغداران؛ قیمت تمام شده مرغ ۱۳۵۰۰ تومان است/تسنیم