رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
  • کد خبر : ۳۰۳۲۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

گیلان از ظرفیت لازم برای حضور پررنگ‌تر در بازارهای حاشیه خزر برخوردار است

عصرصادق ؛ زمینه‌سازی برای تحقق شعار راهبردی رونق تولید در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سازمان صمت در همین راستا توسعه کالاهای صادرات محور گیلان و نفوذ در بازارهای حاشیه خزر را در دستور کار خود قرار داده است. رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان ظرفیت‌های این استان را […]

عصرصادق ؛ زمینه‌سازی برای تحقق شعار راهبردی رونق تولید در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: سازمان صمت در همین راستا توسعه کالاهای صادرات محور گیلان و نفوذ در بازارهای حاشیه خزر را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان ظرفیت‌های این استان را برای توسعه صادرات کالاهای تولیدی بسیار حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: با توجه به توانمندی‌های استان گیلان در حوزه تولید بسیاری از محصولات، حضور در بازارهای منطقه به عنوان یک اولویت اساسی مدنظر قرار گرفته است.

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه میزان صادرات کالاهای استان گیلان در سال ۹۷ به نسبت مدت مشابه قبل آن افزایش بسیار خوبی داشته است تصریح کرد:‌ طبق گزارشات و آمارهای موجود در سال گذشته بیش از ۹۲۱ تن کالا از گمرکات استان گیلان به مقصد کشورهای منطقه صادر شده است.

وی افزایش سهم صادراتی گیلان و حضور پررنگ‌تر این استان در بازارهای مختلف را در سالی که مزین به شعار رونق تولید شده مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان برای نیل به این هدف مهم برنامه‌ریزی کرده و در راستای کمک به فعالان اقتصادی گام برمی‌دارد.

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان افزایش ۷۰ درصدی کالاهای صادراتی استان از نظر ارزش‌ در سال ۹۷ را در مقایسه با سال ۹۶ موفقیتی مطلوب برای استان گیلان خواند و اظهار داشت: مقصد نهایی کالاهای صادراتی استان گیلان عمدتاً کشورهای حاشیه دریای خزر هستند.

دلق‌پوش به برخی از کالاهایی که از مبدأ استان گیلان به سایر کشورهای حوزه حاشیه خزر صادر می‌شوند اشاره کرد و گفت:‌ سنگ ساختمان، سرامیک، برخی اقلام خوراکی و نوشیدنی، البسه، چای و محصولاتی نظیر این از جمله کالاهایی هستند که از استان گیلان به کشورهای منطقه صادر شده‌اند.

وی برگزاری جلسات کارگروه رفع موانع تولید و بررسی و رفع مشکلات تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی گیلان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان به‌ویژه در سال رونق تولید احصاء و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان را در دستور کار خود دارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه