رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  • کد خبر : ۳۰۳۰۸
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
دبیر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان:

جوانان انقلابی دیوارنگاره ی«ماپیروزیم» را خلق کردند

عصرصادق ؛ دبیرجبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: جوانانی ازجنس مجاهدان غریب آزادسازی خرمشهر در دفاع فرهنگی، معرفتی و رسانه‌ ای، دیوارنگاره ی «ما پیروزیم» را خلق کردند. حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی درنشست تجلیل از طراحان وعوامل دیوارنگاره «ماپیروزیم» ویژه ی سوم خرداد که در دفتر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان […]

عصرصادق ؛ دبیرجبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: جوانانی ازجنس مجاهدان غریب آزادسازی خرمشهر در دفاع فرهنگی، معرفتی و رسانه‌ ای، دیوارنگاره ی «ما پیروزیم» را خلق کردند.

حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی درنشست تجلیل از طراحان وعوامل دیوارنگاره «ماپیروزیم» ویژه ی سوم خرداد که در دفتر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) کاری کرد که پیکره ی اسلام به پیکره های طاغوتی و شیطانی تنه محکمی زده و مدل پیکره ی غربی رو به افول است.

وی افزود: هماوردِ پیچیده و سختی بین حق و باطل وجود دارد و این هماورد بیش ازآنکه نظامی باشد، رنگ فرهنگی و اقتصادی گرفته است.

دبیرجبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان گفت: نظام طاغوتِ زمانه درجهان برای تثبیتِ قدرت پوشالی خویش و تغییرهویت و مسخ هویت جوامع اسلامی و مخصوصا ملت ایران، حدود یک قرن سابقه ی خیانت و جنایت دارد وشاهدیم بعد از هویت یابی ملت ایران و امت اسلام، آمریکا برای مسخ هویتی جامعه ی ما از تمامی ابزارها، ازجمله ابزارهای اقتصادی و فرهنگی استفاده و به انحای مختلف دشمنی می کند.

مهدوی تصریح کرد: با تاکید براینکه دشمنی آشکار استعمار و نیزعوامل نفوذی داخلی درصدد نقش آفرینی جدید درمدل تقی زاده های جدید هستند، افزود: عوامل نفوذی داخلیِ دشمنان خارجی، در بخشی از مراکز مؤثر فرهنگی با پول نظام اسلامی، نوکری استثمار، استکبار و استعمار را می‌کنند.

وی افزود: دراین هماورد، بازهم جوانانی ازجنس مجاهدان غریب آزادسازی خرمشهر در دفاع فرهنگی، معرفتی و رسانه‌ ای، حسین فهمیده ها و جهان آراهای دیگری خلق کردند.

دبیرجبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به خلقِ دیوارنگاره ی «ما پیروزیم» گفت: این دیواره نگاره یک مصداق جوانانه ی انقلابی است، که با کمترین امکانات، اثرما پیروزیم را ثبت می کند و نشر می دهد تا جائیکه عفریته ی حیا سوز رسانه ی صهیونیست نسبت به اثر این جوانان هم نفس با شهدا واکنش نشان داده و جیغ درماندگی و دریوزگی سر داده است.

مهدوی افزود: وقتی امپراطوری رسانه ای غربی با رسانه ی دجال صفتش درصدد است یاس و نا امیدی را به جامعه ی ما القا کند، تعدادی جوان مخلص و با صفا با امکانات ابتدایی خلق اثر امید بخش ما پیروزیم را درگام دوم انقلاب ثبت می کند تا نوجوان  ۱۳ ساله، دراین اثر دریابد که چهل ساله دوم انقلاب را با انگیزه و شور انقلابی به کوری چشم دشمنان، طی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه این دیوارنگاره اثرجوانان دیارمیرزا کوچک است، اعلام کرد: امروز بر خود واجب دانستم که به عنوان یک طلبه از موثرین این دیوار نگاره و پویش هم نفس تقدیر نمایم.

دبیر جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان در پاسخ به انتقادات خبرنگاران مبنی برعدم استفاده از چهره ی بانوان در این دیواره نگاره گفت: این شروع کار است و حواس پرتی در این زمینه رخ داه است، چرا که دوستان وقت بسیار کم و محدودیت هایی برای خلق اثر داشتند.

طراح و مدیرهنری دیوارنگاره ی ما پیروزیم و مسئول خانه ی پویانمایی جبهه، نیز در این نشست با بیان اینکه خانه ی پویانمایی جبهه ی فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان دوره‌های توانمند سازی برای جوانان هنرمند برگزار کرده است، گفت: دیوارنگاره ما پیروزیم یکی از اقدامات خوب بوده که توسط جوانان هنرمند و انقلابی استان گیلان بعد از پویش همنفس اجرا شد.

محمد حسن صمدی با تاکید براینکه همه ی نقدهایی که گفته شده وارد است، عنوان کرد: ما برای استفاده از خانم ها دراین اثر با محدودیت هایی مواجه بودیم اما این اثر ازلحاظ  فنی بسیار قوی است و این اثر برگرفته از عکسی است که لحظه ی بعد از آزادسازی خرمشهر را ثبت کرده است که خانمی درآن دیده نمی شود.

وی با تصریح براینکه ما برای خلق این اثرنیاز داشتیم خانم ها درساعات نامناسب شبانه روز در گروه حضور داشته باشند، افزود: برای استفاده از خانم ها درکنار آقایان در این اثر، ممکن بود، انتقادات و اشکالات دیگری مطرح شود و لازم است در اثر دیگری ازخانم ها به صورت جداگانه استفاده شود.

 به گزارش عصر صادق درپایان این نشست میلاد پسندیده طراح و کارگردان هنری و محمد حسن صمدی، طراح و مدیرهنری دیوارنگاره ی ما پیروزیم از سوی حجت الاسلام و المسلمین مهدوی تجلیل شدند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه