رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
  • کد خبر : ۳۰۲۸۸
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
مدیرعامل آبفار گیلان؛

تامین آب شرب ۸۱۸ روستای گیلان در قالب طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستا

۱۵۱هزار خانوارِ ۸۱۸ روستا در قالب طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مندند.  عصرصادق؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۰ آغاز شده، گفت: تاکنون بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح ملی آبرسانی […]

۱۵۱هزار خانوارِ ۸۱۸ روستا در قالب طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مندند. 

عصرصادق؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه عملیات اجرایی این طرح از سال ۱۳۸۰ آغاز شده، گفت: تاکنون بیش از ۳۱۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح ملی آبرسانی هزینه شده است.
محب علی رنج ور، طول خطوط انتقال و توزیع اجرا شده برای آبرسانی به این روستاها را ۵ هزار و ۶۰۷ کیلومتر عنوان کرد و افزود: منبع تامین آب این روستاها ۴۵ حلقه چاه است که برای ذخیره سازی و تعدیل فشار آب روستاهای تحت پوشش ۵۹ هزار و ۴۵۵ مترمکعب مخزن زمینی و هوایی نیز ساخته شده است.
وی گفت: هم اینک عملیات تامین آب شرب ۱۲۶ روستای گیلان در قالب ۱۲ مجتمع آبرسانی در دست اجراست که برای تکمیل آن ها به ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
رنج ور افزود: با اتمام این عملیات ۲۲ هزار خانوار روستایی استان از نعمت آب آشامیدنی با کیفیت و کمیّت مناسب برخوردار می شوند.
وی تصریح کرد: طرح جامع آبرسانی به ۱۰۰۰ روستای گیلان یکی از بزرگ ترین طرح های آبرسانی روستایی کشور است که در سال های گذشته بعنوان یکی از طرح های نمونه ملی مورد تقدیر مسئولان کشوری قرار گرفت.
وی گفت: در این طرح به منظور تامین آب شرب با کیفیت و پایدار روستاهای گیلان، مجتمع هایی بصورت متمرکز در مناطقی که از سفره های آب زیرزمینی غنی برخوردارند، احداث شده و هر مجتمع به چندین روستا آبرسانی می کند.
رنج ور افزود: مجتمع های آبرسانی شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه و سرداران شهید فومن بعنوان دو مجتمع بزرگ آبرسانی روستایی کشور مطرح اند که مجتمع شهید خوش سیرت به ۲۰۰ روستای شهرستان های آستانه اشرفیه، لاهیجان و لنگرود و مجتمع سرداران شهید به ۱۳۹ روستای شهرستان های فومن، صومعه سرا و بندرانزلی آبرسانی می کنند.
به گفته وی؛ مجتمع های دیگری نیز در شهرستان های رودسر، لنگرود، شفت، رشت، لاهیجان، صومعه سرا، رضوانشهر، تالش، آستارا، انزلی، املش و ماسال وجود دارد که از ۲ تا ۲۰ روستا را تحت پوشش دارند.

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه