رفتن به بالا
  • شنبه - ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰
  • کد خبر : ۳۰۱۵۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

انتقال مرکز استان از رشت به لاهیجان!

در ماه‌های اخیر و با توجه به بلاتکلیفی ۱۰ ماهه شهرداری رشت و عقب افتادن جدی شهر رشت از مسیر توسعه که در آن نیاز به همراهی افراد متفاوتی وجود داشت، سرعت رشد و پیشرفت شهر رشت بسیار کاهش‌یافته است. از سوی دیگر در شهر لاهیجان اتفاقات ویژه‌ای رخ داده و ثبات مدیریتی در شهرداری […]

در ماه‌های اخیر و با توجه به بلاتکلیفی ۱۰ ماهه شهرداری رشت و عقب افتادن جدی شهر رشت از مسیر توسعه که در آن نیاز به همراهی افراد متفاوتی وجود داشت، سرعت رشد و پیشرفت شهر رشت بسیار کاهش‌یافته است.

از سوی دیگر در شهر لاهیجان اتفاقات ویژه‌ای رخ داده و ثبات مدیریتی در شهرداری لاهیجان نیز کمک فراوانی به تسریع روند پیشرفت شهرستان کرده است.

حضور رئیس‌جمهور در گیلان و سخنرانی در لاهیجان، اختصاص بودجه ۳۰ میلیارد تومانی برای ساماندهی رودخانه لاهیجان که به‌مراتب شرایط بسیار بهتری نسبت به رودخانه‌های شهر رشت دارند از اتفاقات ویژه چند ماه اخیر در لاهیجان بوده است.

حال اما بازدید دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران از لاهیجان اتفاق قابل‌توجه دیگر است. در شرایطی که رشت در آخرین روزهای اسفند ۹۶ به‌عنوان اولین شهر در طرح شب‌های روشن افتتاح شد، اما عملاً هیچ اقدامی برای این حوزه انجام نداده است و حالا دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو ایران از نمایشگاه شب‌های روشن لاهیجان بازدید می‌کند.

اتفاق دیگر اما درست در زمانی رخ می‌دهد که شورای شهر رشت به‌اتفاق آرا، فارغ از صحیح یا غلط بودن اقدام؛ با حضور نمایندگان رشت در نشست شبکه شهرهای خلاق یونسکو در ایتالیا مخالفت می‌کند، اما در لاهیجان همزمان تفاهم‌نامه همکاری در راستای توسعه همکاری در محورهای فرهنگی، علمی، آموزشی، اجتماعی و ارتباطات، همچنین ترویج صلح و همزیستی مسالمت‌آمیز زندگی شهری متناسب با وظایف و مأموریت‌ها بین مسعود کاظمی شهردار لاهیجان و حجت‌الله ایوبی مدیرکل کمیسیون ملی یونسکو ایران به امضا می‌رسد!رشت ۲۰

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه