رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
  • کد خبر : ۳۰۰۲۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رئیس سازمان امور دانشجویان

۱۸۱۱ دانشجوی دکتری در فرصت مطالعاتی داخل و خارج حضور یافتند

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تعداد یکهزار و ۸۱۱ نفر از دانشجویان دکتری مشغول به تحصیل در دانشگاه های داخل در سال ۱۳۹۷ از امکان فرصت‌های تحقیقاتی کوتاه‌مدت خارج و داخل استفاده کردند.   عصرصادق به نقل از ایرنا ، مجتبی صدیقی در تشریح عملکرد سال ۹۷ سازمان امور دانشجویان، اظهار کرد: تعداد دانشجویان غیرایرانی […]

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: تعداد یکهزار و ۸۱۱ نفر از دانشجویان دکتری مشغول به تحصیل در دانشگاه های داخل در سال ۱۳۹۷ از امکان فرصت‌های تحقیقاتی کوتاه‌مدت خارج و داخل استفاده کردند.

 

عصرصادق به نقل از ایرنا ، مجتبی صدیقی در تشریح عملکرد سال ۹۷ سازمان امور دانشجویان، اظهار کرد: تعداد دانشجویان غیرایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

سال گذشته ۱۲۰۰ دانشجوی دکتری به فرصت های مطالعاتی اعزام شدند و حدود ۶۰۰ دانشجوی دیگر هم از فرصت تحقیقاتی داخل کشور استفاده کردند.
به گفته رئیس سازمان امور دانشجویان، ارتقای برنامه‌های سلامت جسمی، روحی، مشاوره‌ای و اجتماعی دانشجویان، با تأکید بر توانمندسازی و پیشگیری از طریق تدوین برنامه جامع بهداشت روانی، اجرای برنامه دانشگاه‌های عاری از دخانیات، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مهارت‌های زندگی، توسعه و حمایت از فعالیت کانون‌های همیاران سلامت، اجرای کارنامه سلامت جسم و روان دانشجویان ورودی جدید دانشگاه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر وزارت کشور فعالیت‌هایی بود که در این چارچوب انجام شد.

معاون وزیر علوم، اظهار کرد: گسترش فعالیت‌های فوق برنامه دانشجویان برای انجام فعالیت‌های سالم با هدف افزایش نشاط و امید دانشجویان از طریق اجرای برنامه‌های ورزش همگانی، قهرمانی ، فوق‌برنامه و افزایش بهره‌وری و استفاده بهینه از فضاهای ورزشی از برنامه‌های راهبردی در نظام فرهنگی انسان‌ساز و اخلاق‌مدار است. در این راستا ۲۷ پروژه تجهیز زمین چمن مصنوعی دانشگاه‌ها اجرا شد که بیش نیمی از آنها تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری رسید و مابقی در نیمه اول سال ۹۸ به اتمام می‌رسد.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص سایر فعالیت‌های این سازمان گفت: فرصت کوتاه‌مدت تحقیقاتی، احکام بورس داخل، احکام بورس خارج ، تسهیلات دانشجویی و معرفی به بانک برای دریافت ارز دانشجویی، آزمون زبان MSRT، بورس دول، دانشنامه‌های صادره دانش‌آموختگان خارج از کشور، انتقال از خارج به داخل، شورای بررسی موارد خاص و میهمانی و انتقال در سامانه از سایر فعالیت‌های انجام شده سازمان امور دانشجویان در سال ۹۷ است.

براساس گزارش وزارت علوم ، وی افزود: طراحی و اجرای فاز یک طرح جامع خدمات دانشجویی در دانشگاه‌ها، تنظیم و تصویب سند راهبردی سازمان، تأمین یارانه ویژه به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان برای کمک به غذای دانشجویان، تأسیس و راه‌اندازی ۱۰۳ غذاخوری مکمل دانشجویی در ۵۳ دانشگاه، ارائه تسهیلات مختلف دانشجویی به ۵۴ هزار و ۶۷۰ نفر از دانشجویان خارج از کشور، تهیه شناسنامه خدمت برای ۴۳ خدمت سازمان و ارائه آن به سازمان امور استخدامی از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تفویض امضای الکترونیکی دانشنامه‌های تحصیلی دانش‌آموختگان نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این سازمان (برای اولین بار) است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه