رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
  • کد خبر : ۲۹۹۲۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
تداوم «جیب خالی پز عالی»؛

مراسم لاکچری دانشگاه همیشه بدهکار علوم پزشکی گیلان

عصرصادق ؛چند علوم پزشکی گیلان با بدهی های میلیاردی فراوانی مواجه است که شنیده ها از حجم این بدهی ها بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان نیز برآورد شده است و حتی خود ریاست دانشگاه علوم پزشکی تا میزان ۳۰۰ میلیارد تومان را تایید کرده است، اما همه این ها بازهم سبب نشده که هزینه های […]

عصرصادق ؛چند علوم پزشکی گیلان با بدهی های میلیاردی فراوانی مواجه است که شنیده ها از حجم این بدهی ها بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان نیز برآورد شده است و حتی خود ریاست دانشگاه علوم پزشکی تا میزان ۳۰۰ میلیارد تومان را تایید کرده است، اما همه این ها بازهم سبب نشده که هزینه های جدیدی توسط دانشگاه ایجاد نشود.

در همین چند روز گذشته اولین کنگره ملی آموزش و توانمند سازی بیمار و خانواده با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت و طی دو روز ۱۰و ۱۱ اردیبهشت ماه،با داوطلبی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سالن اجتماعات آموزش و پرورش دهکده ساحلی انزلی برگزار شد.

این مراسم پرهزینه که با حضور مهمانان از سرتاسر کشور برگزار شد از مقالات و رسانه و تجربه های برتر با اهدای لوح و تندیس تقدیر شد. هرچند برخلاف گفته علوم پزشکی گیلان چندان خبری از حضور مسئولان استانی در این مراسم نبود و سطح مهمانان دعوتی نیز از حد مراسمی که گرفته شد بسیار پائین تر بود.

مشخص نیست علوم پزشکی گیلان چه موقع قرار است با درآمدزایی و کاستن هزینه ها برای پرداخت بدهی های خود به نتیجه مشخصی برسد و با کاهش هزینه های تشریفاتی و مراسم های نه چندان دارای اهمیت در اماکن لوکس ، نسبت به اولویت دادن به امور جاری خود اقدام کند.

البته علوم پزشکی گیلان پیش از این نیز با اعطای حق مشاوره های سنگین به بعضی افراد فاقد مدارک پزشکی همیشه زیر سیبل انتقادات رسانه ای قرار داشت و پرداخت هزینه های هنگفت همیشه یکی از موارد انتقاد منتقدین علوم پزشکی محسوب می شود. گوئی شعار «پزعالی، جیب خالی» با این مرکز دولتی تنیده شده و آن ها در هر صورت دوست دارند به عنوان یک مرکز لاکچری شناخته شوند. در حالی که پشت پرده خبر از بدهی های فراوان می دهد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه