رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۴
  • کد خبر : ۲۸۴۷۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

۶۲۹ نفر در سوانح رانندگی گیلان جان باختند

 عصرصادق ؛ مهدی قربانی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای ترافیکی و ایمنی راه‌ها که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا روز گذشته ۶۲۹ نفر در سوانح رانندگی استان گیلان جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته […]

 عصرصادق ؛ مهدی قربانی بعد از ظهر دوشنبه در جلسه شورای ترافیکی و ایمنی راه‌ها که در سالن غدیر استانداری گیلان برگزار شد با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تا روز گذشته ۶۲۹ نفر در سوانح رانندگی استان گیلان جان خود را از دست داده‌اند، اظهار کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد کاهش ۲.۸ درصدی هستیم.

قربانی با بیان اینکه از این تعداد ۹۴ نفر زن و ۴۹۳ نفر مرد و ۱۲ نفر غیربومی بودند، افزود: در این مدت ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر در این سوانح مصدوم شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸۱ نفر معادل ۴۹ درصد در محل حادثه جان باخته‌اند، گفت: ۲۷۷ نفر نیز در بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند که اکثر این افراد یعنی معادل ۳۰ درصد آنها بالای ۶۰ سال سن و از عابران پیاده بوده‌اند.

قربانی در ادامه با بیان اینکه ۱۹۰ نفر جان باختگان عابران پیاده هستند که در مقایسه با سال گذشته ۱.۸ درصد افزایش شاهد بودیم، افزود: فوت عابران پیاده و موتورسواران رتبه نخست در سوانح رانندگی را دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد این افراد بر اثر ضربه مغزی جان خود را از دست دادند، تصریح کرد: تیر و شهریور ماه سال ۹۷ بیشترین و آذر ماه کمترین میزان تصادفات در استان گیلان اتفاق افتاده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه