رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • کد خبر : ۲۸۳۳۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

واقعیت استعفای ظریف چیست؟

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه شب گذشته(۶ اسفندماه) از سمت خود استعفا داد. وی در پیامی که در اینستاگرام منتشر کرده بود، نوشت “از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در ۶۷ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم.” تاکنون شخص […]

 محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه شب گذشته(۶ اسفندماه) از سمت خود استعفا داد.

وی در پیامی که در اینستاگرام منتشر کرده بود، نوشت “از بزرگواری مردم عزیز و دلاور ایران و مسئولین محترم در ۶۷ ماه گذشته بسیار سپاسگزارم. از ناتوانی برای ادامه خدمت و تمام کاستی‌ها و کوتاهی‌ها در دوران خدمت صمیمانه پوزش می‌خواهم.”

تاکنون شخص وزیر خارجه صحبتی درباره علت استعفایش نداشته است و گمانه‌زنی‌ها درباره این استعفا ادامه دارد. اما رئیس دفتر رئیس جمهور شب گذشته در توییتی اعلام کرد که روحانی هنوز این استعفا را نپذیرفته است.

در همین زمینه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس، نکته جالب توجه‌ای درباره استعفای ظریف اعلام کرده و از اختلاف داخلی شدید میان ظریف و برخی اعضای کابینه که او نامی از آنها نبرده، پرده برداشت.

فلاحت پیشه در این باره گفت: “از اینکه استعفای آقای ظریف از سوی رئیس‌جمهور پذیرفته شده یا خیر همچنان بی‌اطلاع هستیم. البته اختلافات وزیر امور خارجه با برخی از دولتی‌ها مسبوق به سابقه است و پیش از این نیز برخی اتفاقات رخ داده بود.”

در همین زمینه، یکی از شخصیت‌های سیاسی که در فضای مجازی نیز مطالبش بازتاب پیدا میکند، اعلام کرده که با ظریف تلفنی صحبت کردم. دلیل استعفای ظریف ربطی به fatf و امثالهم ندارد. روحانی بی نقش نیست. روحانی با بی‌توجهی به پای خودش شلیک کرده است./تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه