رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۴
  • کد خبر : ۲۸۱۴۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

مستمری مددجویان بهزیستی گیلان ۲۰ درصد افزایش یافت

عصرصادق ؛  محمدرضا پارسی عصر امروز در نشست خبری سازمان بهزیستی در رشت ضمن تبریک دهه‌فجر اظهار داشت: با وجود سه برابر شدن منابع اختصاص یافته به سازمان بهزیستی از سمت دولت و نهادهای حمایتی تغییر محسوسی در زندگی مددجویان ما دیده نمی‌شود. مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: ۱۱۹ واحد مسکن مددجویان و معلولان، ۴۰ مورد […]

عصرصادق ؛  محمدرضا پارسی عصر امروز در نشست خبری سازمان بهزیستی در رشت ضمن تبریک دهه‌فجر اظهار داشت: با وجود سه برابر شدن منابع اختصاص یافته به سازمان بهزیستی از سمت دولت و نهادهای حمایتی تغییر محسوسی در زندگی مددجویان ما دیده نمی‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت: ۱۱۹ واحد مسکن مددجویان و معلولان، ۴۰ مورد افتتاح در بحث اشتغال و توسعه مراکز و ۲۴ مورد طرح پیرامون اشتغال مددجویان در ۸ شهرستان با اعتبار بالغ بر ۱۷ میلیارد ریال که ۸۵۰ میلیون تومان آن بخش خصوصی و حدود ۸ میلیون تومان تسهیلات ما بوده از پروژه‌های دهه‌فجر است.

پارسی تصریح کرد: اختصاص ۴۵ میلیارد ریال بابت توسعه مراکز، یک میلیارد تومان هزینه مرکز توان‌بخشی یاسین در شهرستان رشت، افتتاح ۲ واحد اورژانس اجتماعی در شفت و املش از دیگر اقدامات ما است؛ در مجموع، ۱۵ شهرستان به مرکز اورژانس اجتماعی مجهز شدند و فقط سیاهکل از این مرکز محروم است.

وی با بیان اینکه هر یک از این پروژه‌ها ۱۰ شغل ایجاد میکند گفت: افتتاح ۲ مرکز بهبودی-اقامتی معتادان در رشت، سنگر و لنگرود، ۳ مرکز مشاوره در لنگرود و رشت، یک مرکز مشاوره ژنتیک در رشت و ۳ مهدکودک در رشت، خشکبیجار و لنگرود و یک واحد غربالگری شنوایی کودکان در خمام از دیگر اقدامات است.

مدیرکل بهزیستی گیلان افزود: افتتاح یک واحد اشتغال برای گروه همیاران زنان سرپرست خانواده و توسعه یک مجموعه ورزشی در لاهیجان با مشارکت سازمان ورزش و جوانان از جمله اقدامات ما است که در مجموع ۴۵ میلیارد ریال بابت توسعه مراکز با اعتبارات دولتی و بخش خصوصی هزینه شده است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه بهزیستی و آموزش‌وپرورش گیلان گفت: حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل،  آگاه‌سازی دانش‌آموزان برای پیشگیری از معلولیت‌های مادرزادی، تبادل اطلاعات برای جلوگیری از کودک‌آزاری و تشویق خیران برای حمایت از دانش‌آموزان بی‌بضاعت از مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با بیان اینکه سازمان بهزیستی برنامه‌ای مشترک با همکاری دانشگاه علوم پزشکی دارد خاطرنشان کرد: هدف از این برنامه گرفتن امتیاز افتتاح یک مرکز کاشت حلزون گوش است و ما درصدد آن هستیم که مشارکت خود با سایر دستگاه‌ها را نیز گسترش دهیم.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مستمری بهزیستی گفت: بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار نفر تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند؛ در گذشته فقط ۲۵ درصد از معلولان مستمری می‌گرفتند ولی اکنون بیش از ۵۰ درصد آنان تحت حمایت هستند و بهزیستی ماهیانه ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مستمری پرداخت می‌کند.

پارسی با اشاره به کودکان کار اظهار داشت: ۱۴۰ کودک کار در شهرستان رشت شناسایی شدند که ما بخشی از آنها را تحت پوشش قرار دادیم؛ بیشتر این کودکان به خاطر فقر و اعتیاد والدین مجبور به کار هستند و باید تلاش کنیم اقدامات موثرتری در این زمینه انجام دهیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان تصریح کرد: حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر بیمار روانی مزمن تحت پوشش ما هستند که ۵۰۰ نفر آنها در منزل ویزیت شده و ۷۰۰ نفر آنها در مراکز ما بستری هستند؛ ۵۹ کمپ ترک اعتیاد در سطح گیلان داریم که در سال گذشته ۶۰۰ میلیون تومان به این مراکز اعتبار دادیم.

وی با بیان اینکه قرار بود طبق برنامه در سال ۹۷، هزار و ۴۹۱ شغل ایجاد شود افزود: تاکنون ۷۰۰ مورد آن محقق شده است و تمرکز بیشتر ما روی آسیب دیدگان اجتماعی مثل بیماری سرپرست خانوار، طلاق و غیره است و امیدواریم بتوانیم اقدامات موثری در جهت بهبود زندگی مددجویان خود انجام دهیم.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه