رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۱
  • کد خبر : ۲۷۹۹۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
مدیرعامل شرکت گاز گیلان:

همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی، ۵۴ طرح گازرسانی شامل گازرسانی به ۲۳ روستا و ۳۱ واحد صنعتی در گیلان افتتاح می شود.

  عصرصادق؛ به نقل از روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۵۴ طرح گازرسانی افتتاح می شود اظهار داشت: برای گازرسانی به این پروژه ها بالغ بر ۱۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است. مهندس اکبر ادامه داد: این ۲۳ روستا در مناطق کوهستانی […]

 

عصرصادق؛ به نقل از روابط عمومی گاز گیلان – حسین اکبر مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان با بیان اینکه در دهه فجر امسال ۵۴ طرح گازرسانی افتتاح می شود اظهار داشت: برای گازرسانی به این پروژه ها بالغ بر ۱۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهندس اکبر ادامه داد: این ۲۳ روستا در مناطق کوهستانی و صعب العبور شهرستان های رضوانشهر، تالش، رودبار، ماسال و املش قرار دارند و برای گازرسانی به آنها ۱۶۸ کیلومتر عملیات شبکه گذاری انجام شده و امکان بهره مندی  بیش از یک هزار و ۴۰۰ خانوار روستایی از نعمت گاز فراهم گردیده است.

وی ادامه داد: با بهره مندی این تعداد خانوار از نعمت گاز در دهه مبارک فجر، تعداد خانوارهای بهره مند از گاز طبیعی در گیلان به ۸۳۴ هزار خانوار و درصد بهره مندی خانوارهای گیلانی به ۹۸ درصد می رسد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: قبل از انقلاب هیچگونه عملیات گازرسانی در گیلان به انجام نرسیده بود ولی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی بالغ بر ۵۸۰ هزار انشعاب گاز در استان نصب و بیش از ۲۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر عملیات شبکه گذاری در گیلان به انجام رسیده است.

وی همچنین از گازرسانی به ۳۱ واحد صنعتی در سطح استان خبر داد و اظهار داشت: برای گازرسانی به این صنایع بیش از ۷ میلیارد ریال هزینه شده است.

مهندس اکبر افزود: شهرستان های رودبار، سیاهکل و رشت به ترتیب با ۸، ۶ و ۵ واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی های دهه فجر امسال دارا می باشند و با افتتاح این طرح ها در دهه فجر امسال، مجموع مشترکین صنعتی گاز در استان به ۵ هزار و ۳۷۱ مشترک افزایش می یابد.

مدیر عامل شرکت گاز استان گیلان اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون در استان گیلان بالغ بر یک میلیون و ۵۰ هزار مشترک گاز شامل ۹۷۰ هزار مشترک خانگی،۷۳ هزار مشترک تجاری، بیش از ۵ هزار مشترک صنعتی، ۹۶ جایگاه CNG و ۳ نیروگاه وجود دارد.

وی در پایان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درخصوص تلاش همه گروه ها، نهاد ها و سازمان ها در جهت عمران و آبادانی کشور اظهار داشت: نقش گاز در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بسیار برجسته و پررنگ است و شرکت گاز با گازرسانی گسترده به سراسر استان بویژه واحد های صنعتی سبب رونق کسب و کار کارگاه های کوچک و افزایش میزان اشتغال در سطح استان شده است

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه