پایگاه خبری و تحلیلی عصر صادق
http://asresadegh.ir

آقای کوچکی‌نژاد نتیجه پیگیری تان از وزیر آموزش‌وپرورش چه شد؟!

عصرصادق؛ چند روز قبل بود که تصویری از توهین بزرگ وزارت آموزش‌وپرورش به مردم گیلان و هیران آستارای گیلان در فضای مجازی منتشر شد. ماجرا ازاین‌قرار بود که در فصل پنجم کتاب درسی حسابان تصویری از گردنه زیبای هیران آستارای گیلان منتشر شده بود که به‌دروغ نام اردبیل در کنار نام “حیران” آمده بود.

بیشتر بخوانید: واکنش کوچکی‌نژاد به استفاده از نام جعلی برای گردنه هیران گیلان

در همین راستا جبار کوچکی نژاد نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی وعده پیگیری این موضوع از وزیر آموزش‌وپرورش را ارائه کرد. وعده‌ای که تا به امروز هیچ گزارشی از آن توسط کوچکی نژاد منتشر نشده است. جالب آنکه خبرگزاری خانه ملت نیز عصر همان روزی که کوچکی نژاد وعده داده بود تا در جلسه کمیسیون از وزیر موضوع را پیگیر می‌شود، گزارشی از جلسه کمیسیون منتشر کرد که در آن هیچ اشاره‌ای به طرح این موضوع نشده بود.

گفتنیست طی ماه‌های اخیر برخی پان‌ترک‌های افراطی در اقداماتی هنجار شکنانه با برافراشتن پرچم بیگانه به حریم گردنه هیران آستارای گیلان تجاوز کرده بودند. همچنین یک روز پس از عاشورای حسینی جمعی از پان ترک‌ها به‌صورت مختلط با بهانه جمع‌آوری زباله با جیغ و سوت و کف، در گردنه هیران گیلان حرمت ایام عزاداری را شکستند./ رشت۲۰