رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • کد خبر : ۲۶۶۳۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

حتی مجسمه های شهر من هم نیازمند نگاه مسئولین هستند

عصرصادق، بر کسی پوشیده نیست که سرانه فضای سبز مردم رشت از وضعیت خوبی برخوردار نیست و پیاده راه فرهنگی رشت هم آن چیزی نبود که انتظارش را می کشیدیم،پیاده راهی با نور حداقلی و بی روح که فقط نام یک پیاده راه بزرگ و خاص را بر دوش می کشد. بدون شک چنین مکانی […]

عصرصادق، بر کسی پوشیده نیست که سرانه فضای سبز مردم رشت از وضعیت خوبی برخوردار نیست و پیاده راه فرهنگی رشت هم آن چیزی نبود که انتظارش را می کشیدیم،پیاده راهی با نور حداقلی و بی روح که فقط نام یک پیاده راه بزرگ و خاص را بر دوش می کشد.

بدون شک چنین مکانی آن هم در شهر گردش پذیری مانند رشت نیاز به نمادهایی دارد که بتواند فرهنگ غنی خود را به تصویر بکشد.فرهنگی چندصد ساله که گردشگران را مجذوب خود کند.

اما متاسفانه چنین نمادهایی در پیاده راه فرهنگی رشت دیده نمی شود و بجای آن مجسمه هایی را می بینیم که با وجود نداشتن رنگ و لعابی، حتی به سختی در میان مردم به چشم می خورند.

مجسمه هایی که سعی دارند فرهنگ،آداب و سنن ما را به دنیا نشان دهند اما در میان شلوغی بازار،فقط در مسیر راه قرار گرفته اند تا شاید بتوانند توجه کسی را به خود جلب کنند.

رنگ ها جذاب هستند و بهمراه خود آرامش می آورند،می توانند حرف هایی از گذشته را به تصویر بکشند و زیبایی های شهر را دوچندان کنند.آن هم شهری نظیر رشت که کوهی از تمدن و فرهنگ را در خود جای داده، اما‌ سالهاست که در حسرت داشتن مسئولی دلسوز است._/ به وقت خبر

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه