رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • کد خبر : ۲۶۵۶۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

عمر کوتاه فرمانداری در رشت! ۱۶۷۷ روز و ۴ فرماندار

عصرصادق ، با آغاز بکار رسمی دولت تدبیر و امید گمانه زنی های بسیاری در خصوص جابجایی های فرمانداران در سطح استان گیلان و بخصوص مرکز استان، مطرح میشد. در آغاز تغییرات شنیده می شد در فرمانداری رشت علی اکبر پوراوزان بجای ولی اله عظمتی بر مسند فرمانداری بنشیند. موضوعی که البته نهایی نشد تا […]

عصرصادق ، با آغاز بکار رسمی دولت تدبیر و امید گمانه زنی های بسیاری در خصوص جابجایی های فرمانداران در سطح استان گیلان و بخصوص مرکز استان، مطرح میشد.

در آغاز تغییرات شنیده می شد در فرمانداری رشت علی اکبر پوراوزان بجای ولی اله عظمتی بر مسند فرمانداری بنشیند. موضوعی که البته نهایی نشد تا سید عیسی مهدوی مدیرکل سابق امور روستایی و عشایری استانداری گیلان، عضو غیر موظف هیات مدیره منطقه آزاد بندرانزلی و رئیس سابق هیئت ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی‌محلی گیلان در بهمن ماه ۹۲ به عنوان فرماندار شهرستان رشت منصوب شود.

مهدوی در رشت اما بیشترین دوران مدیریتی را نسبت به سایر فرمانداران دولت تدبیر و امید را گذراند و پس از نزدیک به سه سال در آذر ماه ۹۵ جای خود را به سیروس شفقی داد و خود راهی فرمانداری شهرستان تالش شد.

شفقی که در کارنامه مدیریتی خود رئیس گروه امور شهری استانداری گیلان، کارشناس ارشد امور شهری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان، مسوول امور دبیرخانه کمیته حمل ونقل و سوخت، کارگروه توسعه جایگاه‌های cng استان، کمیته منابع هدفمندی یارانه‌ها و فرمانداری آستارا را در کارنامه داشت برخلاف مهدوی عمر مدیریتی چندان دراز مدتی در رشت نداشت و پس از حدود یک سال راهی فرمانداری کرج شد تا به عنوان معاون ویژه استاندار البرز نیز منصوب شود.

پس از سیروس شفقی اینبار نوبت سید محمد احمدی فرماندار سابق رودبار و لاهیجان بود که در آخرین روز بهمن ماه ۹۶ بجای سیروس شفقی بر مسند فرمانداری شهرستان رشت تکیه بزند. مسندی که عمر مدیریتی اش برای احمدی نیز کوتاه بود!

احمدی بعد از گذشت حدود ۶ ماه از فرمانداری در شهرستان رشت با حکم مصطفی سالاری، استاندار گیلان به سمت معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری گیلان منصوب شد. هرچند احمدی پس از انتصاب به عنوان معاون استاندار در سمت سرپرستی فرمانداری رشت ابقاء شد، اما روز گذشته میرشمس مومنی زاده فرماندار سابق فومن و انزلی بجای احمدی به عنوان فرماندار شهرستان رشت منصوب شد.

با این تفاسیر می توان مدعی بود که عمر مدیریتی در فرمانداری شهرستان رشت بسیار کوتاه است. زیرا طی ۱۶۷۷ روز از انتصاب اولین فرماندار رشت در دولت تدبیر و امید، ساختمان بلوار شهید انصاری ۴ فرماندار را به خود دیده است. هرچند که می توان مدعی شد که جایگاه فرمانداری رشت حداقل برای سیروس شفقی و سید محمد احمدی خوش یمن بوده و این دو فرماندار سابق رشت در حال حاضر در سمت های بالاتری مشغول به فعالیت هستند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه