رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۲
  • کد خبر : ۲۵۸۳۰
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
معاون وزیر راه وشهرسازی:

 راه آهن رشت قطعا در سال ۹۷ به بهره  برداری می رسد

عصرصادق ، معاون وزیر راه وشهرسازی ومدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: پروژه راه آهن رشت قطعا در سال ۹۷ به بهره  می رسد و با اتمام  ۳ پروژه آذربایجان های غربی و شرقی و گیلان ۳۹۱ کیلومتر به شبکه ریلی کشور اضافه می شود. خیرالله خادمی درجریان بازدید از پروژه ی […]

عصرصادق ، معاون وزیر راه وشهرسازی ومدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور گفت: پروژه راه آهن رشت قطعا در سال ۹۷ به بهره  می رسد و با اتمام  ۳ پروژه آذربایجان های غربی و شرقی و گیلان ۳۹۱ کیلومتر به شبکه ریلی کشور اضافه می شود.

خیرالله خادمی درجریان بازدید از پروژه ی ایستگاه راه آهن جیرده درگفتگوبا خبرنگار عصر صادق با اشاره به  برنامه دولت برای توسعه شبکه ریلی که ازاولویت های اصلی دولت است، اظهارکرد: درمرحله اول ۵ مرکز استان، درسال ۹۶ ودرادامه در سال ۹۷، درحال اتصال به  این شبکه هستند.

 وی با بیان اینکه از این ۵ مرکز استان، ۲ مرکز استان در سال ۹۶ مورد بهره برداری قرار گرفت که استان های همدان و کرمانشاه هستند، عنوان کرد: ۳ پروژه دیگر در سال ۹۷ در حال اتمام هستند، که استان های آذربایجان غربی، آذر بایجان شرقی وگیلان است.

معاون وزیر راه وشهرسازی با تصریح براینکه پروژه راه آهن رشت قطعا در سال ۹۷ به بهره  می رسد، افزود: با اتمام این ۳ پروژه ۳۹۱ کیلومتر به شبکه ریلی کشور اضافه می شود.

خادمی مهمترین مسیر این پروژه ها را مسیر رشت دانست و گفت: پیچیده ترین مسیر را نیز مسیر رشت دارا و حجم عملیات بسیار زیاد بوده است، بطوریکه برای عبور از البرز که سازندِ ریزشی دارد، ۲۵ کیلومتر تونل و گالری ساخته ایم.

وی با بیان اینکه راه آهن گیلان، کریدور شمال به جنوب را متصل می کند که برای تبادل بار و مسافر درایران وآسیا حائز اهمیت است، تصریح کرد: با افتتاحِ آن، زمان تبادل بار و مسافر، که ازطریق کانال سوئز انجام می شود، نصف است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه این مسیر، ریل گردشگری محسوب می شود و معماری آن بسیار زیباست، اعلام کرد: بالای ۳ هزار میلیارد تومان ارزش پروژه برآورد شده است که بیش از یک هزار و۶۰۰ میلیارد تومان تزریق شده است.

خادمی افزود: دربخش زیرسازی عملیاتی باقی نمانده است و ۷۵ درصد عملیات روسازی نیز انجام شده است و پائیز امسال به پایان می رسد.

ساخت نمایشگاه سازه های چوبی درکنار ایستگاه راه آهن جیرده

حجت شعبانپور، معاون عمرانی استاندار گیلان نیز درگفتگو با خبرنگار عصرصادق اظهارکرد: تاکنون کل پروژه ی ایستگاه راه آهن جیرده، پیشرفت ۹۵ درصدی داشته است و با توجه به پرخطر بودن جاده جیرده، این جاده نیاز به توسعه دارد.

وی افزود: شرکت ساخت واستانداری گیلان تفاهم نامه ۲۰ میلیارد تومانی برای چهارخطه کردن جاده جیرده امضا کرده اند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه