رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
  • کد خبر : ۲۵۷۸۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

قیمت مرغ به سکوی ۹هزار تومان پرید

به گزارش عصرصادق و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار خرده‌فروشی و برای مصرف کننده نهایی به ۸۹۰۰ تومان تا ۹۲۰۰ تومان در تهران افزایش یافت به‌طوری که مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت تعیین‌شده این اتحادیه در سطح خرده‌فروشی را ۸۵۵۰ تومان اعلام کرده است. قیمت خرده‌فروشی هر کیلوگرم مرغ در خیابان جمال‌زاده شمالی تهران نیز به دو نرخ ۸۹۰۰ تومان و ۹۲۰۰ تومان در دو فروشگاه مختلف به‌فروش می‌رسد. بر […]

به گزارش عصرصادق و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت هر کیلوگرم مرغ در بازار خرده‌فروشی و برای مصرف کننده نهایی به ۸۹۰۰ تومان تا ۹۲۰۰ تومان در تهران افزایش یافت به‌طوری که مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی قیمت تعیین‌شده این اتحادیه در سطح خرده‌فروشی را ۸۵۵۰ تومان اعلام کرده است.

قیمت خرده‌فروشی هر کیلوگرم مرغ در خیابان جمال‌زاده شمالی تهران نیز به دو نرخ ۸۹۰۰ تومان و ۹۲۰۰ تومان در دو فروشگاه مختلف به‌فروش می‌رسد.

بر اساس اعلام این اتحادیه قیمت هر کیلوگرم مرغ در عمده‌فروشی و فروش درب کشتارگاه ۷۹۵۰ تومان و توزیع در واحدهای صنفی ۸۱۰۰ تومان و قیمت خرده‌فروشی مرغ شمال در شهر تهران ۸۴۰۰ تومان و قیمت عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۷۶۰۰ تومان است.

این در حالی است که ستاد تنظیم بازار، چندی پیش قیمت کف و سقف قیمت مرغ را  ۷۱۰۰ تومان تا ۷۸۰۰ تومان اعلام کرده  و گفته بود که  اگر قیمت مرغ به بیش از این قیمت برسد دولت به عرضه گوشت مرغ اقدام می‌کند و اگر به کمتر از ۷ هزار و ۱۰۰ تومان برسد گوشت مرغ را از تولیدکنندگان می‌خرد.

بنابراین گزارش با وجود اختصاص ارز یارانه‌ای ۳۸۰۰تومانی به واردات خوراک دام و طیور ذرت و سویا در بازار افزایش قیمت داشته به‌طوری که بر اساس گفته فعالان بخش خصوصی قیمت هر کیلوگرم ذرت به حدود ۱۲۰۰ تومان و کنجاله سویا به ۲۶۰۰ تومان تا ۲۷۰۰ تومان رسیده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه