رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
  • کد خبر : ۲۵۵۸۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

تالار مرکزی رشت امسال افتتاح می‌شود

به گزارش عصرصادق , مصطفی سالاری امشب در جلسه با هنرمندان استان گیلان در رشت اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا در منزل پیشکسوتان هنر استان حضور پیدا کرده و به آن‌ها ادای احترام کنیم. استاندار گیلان با بیان اینکه نشست‌ با هنرمندان باید برای هر رشته هنری به صورت مجزا و تخصصی برگزار شود عنوان […]

به گزارش عصرصادق , مصطفی سالاری امشب در جلسه با هنرمندان استان گیلان در رشت اظهار داشت: تلاش می‌کنیم تا در منزل پیشکسوتان هنر استان حضور پیدا کرده و به آن‌ها ادای احترام کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نشست‌ با هنرمندان باید برای هر رشته هنری به صورت مجزا و تخصصی برگزار شود عنوان داشت: هنر نباید دولتی شود زیرا هنر دولتی رو به زوال می‌رود و به ماهیت هنر ضربه می‌زند.

سالاری ایجاد “اقتصاد هنر” را عاملی برای پویاتر شدن و همچنین استقلال یافتن هنر دانست و تصریح کرد: ایجاد اقتصاد در برخی حوزه‌ها مانند موسیقی آسان‌تر از رشته‌هایی مانند تئاتر است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر لزوم حمایت از هنرمندان و تلاش برای رفع مشکلات آن‌ها خاطرنشان کرد: ما معتقدیم که خود هنرمندان می‌توانند بهترین پیشنهادات را برای رفع مشکلاتشان بدهند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه فرهنگ و هنر در میان کارگروه‌های ۴۸گانه استان گیلان ابراز داشت: نصف اعضای این کارگروه‌ها افراد غیردولتی هستند تا ما بتوانیم از نظرات صاحبنظران نیز استفاده کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت موجود در حوزه تئاتر استان گیلان خاطرنشان کرد: تالار مرکزی رشت امسال به بهره‌برداری می‌رسد و استان گیلان را در حوزه اماکن مورد نیاز حوزه تئاتر بی‌نیاز می‌کند.

وی با اعلام اینکه مدیریت بخشی از تالار مرکزی رشت را باید برعهده هنرمندان استان گذاشت گفت: از هنرمندان گیلان می‌خواهم تا پیشنهادات خود را به صورت مشخص آماده کرده و در جلسه‌ای که در همین ماه برای هم‌اندیشی با اهالی تئاتر برگزار می‌شود مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان افزود: زمینی ۸ هکتاری برای احداث نمایشگاه دائمی سازه‌های چوبی گیلان در ورودی رشت در نظر گرفته شده که می‌توان بخشی از آن را در اختیار هنرمندان مجسمه‌ساز برای ساخت و عرضه مجسمه‌های چوبی قرار داد.

وی با اعلام اینکه امروزه در تمامی حوزه‌ها مشکلاتی وجود دارد که حوزه هنر هم از آن مستثنی نیست عنوان داشت: مشکلات موجود نباید هنرمندان را ناامید کند زیرا این ناامیدی سبب گسست اجتماعی و افزایش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه هنرمندان باید کار تشکیلاتی منسجم‌تری انجام دهند ابراز داشت: انجمن‌های هنری باید با انسجام و قدرت بیشتری کار کنند زیرا این امر باعث می‌شود تا مطالبات هنرمندان بهتر شنیده شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اعلام اینکه هنرمندان نباید برگزاری چنین جلساتی را بی‌اثر بدانند تصریح کرد: شاید برخی از نکات مطرح شده توسط هنرمندان به صورت مصداقی اجرا نشود اما قطعا” موثر است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه