رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۲
  • کد خبر : ۲۵۴۴۹
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

پژو هم برجام را زیر گرفت

به گزارش عصرصادق و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه خودروسازی  «پی.اس.ای» (پژو –سیتروئن) روز دوشنبه اعلام کرد که شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران کرده است. به نوشته خبرگزاری «رویترز» گروه خودروسازی پی.اس.ای در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این گروه به منظور پیروی از قوانین آمریکا تا ششم اوت، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود را در ایران به حالت تعلیق در […]

به گزارش عصرصادق و به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه خودروسازی  «پی.اس.ای» (پژو –سیتروئن) روز دوشنبه اعلام کرد که شروع به تعلیق سرمایه‌گذاری‌های خود در ایران کرده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» گروه خودروسازی پی.اس.ای در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این گروه به منظور پیروی از قوانین آمریکا تا ششم اوت، فعالیت‌های سرمایه‌گذاری خود را در ایران به حالت تعلیق در می‌آورد. گروه پی.اس.ای با حمایت دولت فرانسه در حال رایزنی با مقام‌های آمریکایی برای کسب معافیت از تحریم‌ها است.»

این گروه با توضیح این که درآمد حاصل از سرمایه گذاری‌هایش در ایران کمتر از یک در صد بوده، اعلام کرده است که تعلیق فعالیت در ایران در  جهت‌گیری‌های مالی کنونی این گروه را تغییری نمی‌دهد.

روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز نیز در این زمینه نوشت: «این گروه خودروسازی، آخرین شرکت فرانسوی است که اعلام کرده در صورت عدم کسب معافیت از تحریم‌ها  از ایران خارج می‌شود.»

ایران در سال ۲۰۱۶ با این شرکت سرمایه گذاری مشترکی را  به ارزش ۴۰۰ میلیون یورو منعقد کرد و  سال گذشته نیز چهار صدو چهل و پنج هزار دستگاه خودرو فروخت. شرکت‌های اروپایی در حالی یکی پس از دیگری در حال اعلام احتمال خروجشان از ایران هستند که اروپا مدعی است، خواستار حفظ توافق هسته‌ای بدون مشارکت آمریکاست.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه