رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • کد خبر : ۲۵۳۲۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

ترامپ چه نقشی در فروش بی‌سابقه کتاب در آمریکا دارد؟

به گزارش عصرصادق ,  Flatiron Books، ناشر کتاب «وفاداری بالاتر» کتاب در آمریکا اعلام کرده که بیش از یک میلیون نسخه از این اثر در دست چاپ است و تاکنون ۸۵۰ هزار نسخه از کتاب خاطرات کومی برای کتابفروشی‌ها ارسال شده است. طبق آمار اعلام شده، این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه […]

به گزارش عصرصادق ,  Flatiron Books، ناشر کتاب «وفاداری بالاتر» کتاب در آمریکا اعلام کرده که بیش از یک میلیون نسخه از این اثر در دست چاپ است و تاکنون ۸۵۰ هزار نسخه از کتاب خاطرات کومی برای کتابفروشی‌ها ارسال شده است. طبق آمار اعلام شده، این اثر با استقبال خوبی از سوی مخاطبان همراه بوده و تاکنون توانسته رتبه نخست بیشترین فروش در سایت آمازون را از آن خود کند.

فروش کتاب کومی در میان خاطرات و کتاب‌های سیاسی که در چند سال اخیر بازار نشر آمریکا را تحت تأثیر خود قرار داده بود، بی‌سابقه توصیف شده است. بنا بر گزارش‌های اعلام شده، «وفاداری بالاتر» توانسته رکورد فروش کتاب خاطرات هیلاری کلینتون را که در هفته نخست ۳۰۰ هزار نسخه بود، و بعد از آن کتاب «آتش و خشم»، نوشته مایکل وولف را که در هفته اول ۲۰۰ هزار نسخه فروخت، بشکند و به جایگاه نخست صعود کند.

این در حالی است که تا پیش از این، کتاب مایکل وولف که انتشار آن سر و صدای زیادی را در آمریکا و در دیگر کشورها به همراه داشت، به مدت ۱۰ هفته بیشترین فروش را داشت. در برخی از منابع حتی اعلام شده است که تاکنون دو میلیون نسخه از کتاب وولف در قالب‌های مختلف به فروش رفته است. البته در برهه‌ای نیز کتاب «رولت روسی» که به نقش پوتین و روسیه در انتخابات آمریکا و پیروز شدن دونالد ترامپ می‌پردازد، توانست به رتبه یک صعود کند.

با توجه به تغییرات صورت گرفته در بازار کتاب آمریکا، برخی از رسانه‌های آمریکایی به تأثیر و نقش ترامپ در تغییر ذائقه مخاطبان و گرایش آنها به کتاب‌های سیاسی توجه نشان داده‌ و برخی به او لقب «ناجی جهانی بازار کتاب» داده‌اند. طبق نظر کارشناسان، توییت‌های جنجالی ترامپ در مورد کتاب‌های وولف و کومی در فروش و اقبال بیشتر این آثار بی‌تأثیر نبوده است. این توییت‌‌ها سریعاً بر مخاطب تأثیر می‌گذارد؛ نمونه دیگر آن علاقه کاربران فضای مجازی به سرچ کلمات کلیدی در توییت‌های ترامپ است. تحقیقات نشان می‌دهد که سرچ کلمات کلیدی در توییت‌های رئیس جمهور آمریکا به یک‌باره در فضای مجازی چندبرابر می‌شود. برخی از کارشناسان معتقدند که فروش بی‌سابقه کتاب‌های سیاسی در ماه‌های اخیر شاید بیانگر این باشد که میل و اقبال مخاطبان و کتاب‌دوستان در آینده به سمت این دست از آثار بیشتر خواهد بود تا کتاب‌های رمان و داستان./تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه