رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • کد خبر : ۲۵۱۵۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

۵ دستگاه اجرایی استان گیلان به‌دلیل عدم استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان توبیخ می‌شوند

 عصرصادق ؛ مصطفی سالاری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با جوانان با اشاره به اینکه دستورالعمل استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان در بخش‌های مدیریتی استان گیلان در حال اجرا است اظهار داشت: این امر با جدیت ویژه در گیلان پیگیری می‌شود. استاندار گیلان با بیان اینکه در این راستا عملکرد برخی از مدیران دستگاه‌های […]

 عصرصادق ؛ مصطفی سالاری عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با جوانان با اشاره به اینکه دستورالعمل استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان در بخش‌های مدیریتی استان گیلان در حال اجرا است اظهار داشت: این امر با جدیت ویژه در گیلان پیگیری می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در این راستا عملکرد برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مورد انتقاد است و این مدیران توجهی به استفاده از ظرفیت جوانان نداشته‌اند گفت: تلاش است تا بخشداران استان گیلان از میان افراد زیر ۴۰ سال انتخاب شوند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطرنشان کرد: هفته آینده ۵ دستگاهی اجرایی به دلیل عدم عملکرد مطلوب در استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان  در استان گیلان توبیخ و از ۵ دستگاه تقدیر می‌شود تا زمینه‌های تکمیل این فرآیند در گیلان فراهم‌ شود.

سالاری با تاکید بر اینکه ایفای نقش بیشتر جوانان در بخش‌های مختلف استان گیلان امری ضروری و واجب است تصریح کرد: در هر یک از کمیته‌های ۴۸ گانه استان گیلان جوانان حضور پیدا می‌کنند تا مطالبات و مسائل مورد نظر خود را به طور مستقیم مطرح کنند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان گردشگری و بوم‌گردی را  از محور‌های توسعه گیلان دانست و با اشاره به اینکه اقدامات مطلوبی در این راستا در گیلان صورت گرفته است گفت: صنعت گردشگری استان گیلان نیازمند یک برنامه است.

سالاری با بیان اینکه سال گذشته ۴۴ میلیون نفر به صورت روزانه در استان گیلان اقامت داشتند تصریح کرد: این تعداد با توجه به آزاد راه قزوین- رشت و تکمیل و افتتاح  راه آهن قزوین-رشت به ۶۰ میلیون نفر می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه عدم برنامه‌ریزی در این حوزه موجب بروز مشکلات بسیار می‌شود خاطرنشان کرد: وجود برنامه‌ریزی در بخش گردشگری می‌تواند علاوه بر جلوگیری از تخریب محیط زیست و تغییر کاربری‌های بی‌مورد موجب رونق اشتغال در استان گیلان شود.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به اینکه وجود آب‌بندان‌ها ظرفیت بالایی را برای بخش گردشگری استان گیلان به وجود می‌آورند بیان کرد: اقداماتی خوبی در مسیر لایروبی انهار و آب‌بندان‌ها در گیلان انجام شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه ساخت کلبه‌های چوبی اقامتی باعث می‌شود علاوه بر ایجاد شغل‌های ثابت برای مردم گیلان از ویلاسازی‌ بی‌رویه و تغییر کاربری جلوگیری شود افزود: استفاده از ظرفیت‌های مختلف بخش گردشگری موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حضور جوانان در حوزه‌ فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌ها گامی مثبت در نقش آفرینی جوانان در بخش گردشگری است افزود: ۵ هزار واحد بوم‌گردی در مدت یک سال و نیم آینده در استان گیلان ساخته می‌شود.

سالاری با بیان اینک ساماندهی و مدیریت واحد‌های مذکور باید از طریق فضای مجازی صورت گیرد و در این مسیر حضور جوانان بسیار تأثیرگذار است گفت: پیشنهاد می‌شود در روستاهایی با جمعیت ۴۰۰ نفر به بالا در استان گیلان زمین‌های ورزشی احداث شود.

وی با تاکید بر اینکه این اقدام باید با همکاری معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان انجام شود گفت: در استان گیلان کمتر از هزار روستا با چنین شرایطی وجود دارد که با این اقدام می‌توان فعالیت‌های ورزشی را در آنها مستمر کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه