رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  • کد خبر : ۲۵۱۳۶
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

توجه به کودکان باید در کانون خانواده به‌درستی مدیریت شود

عصرصادق ، هاجر تحریری نیک صفت ظهر امروز در کرسی آزاد اندیشی حقوق زنان در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت اظهار داشت: حقوق زنان ابعاد مختلفی در حوزه‌های خانوادگی، فردی و اجتماعی دارد و شناسایی ابعاد مختلف این حقوق باید در جامعه تعریف شود. نایب رئیس ادوار کارگروه زنان در مجلس شورای […]

عصرصادق ، هاجر تحریری نیک صفت ظهر امروز در کرسی آزاد اندیشی حقوق زنان در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت اظهار داشت: حقوق زنان ابعاد مختلفی در حوزه‌های خانوادگی، فردی و اجتماعی دارد و شناسایی ابعاد مختلف این حقوق باید در جامعه تعریف شود.

نایب رئیس ادوار کارگروه زنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  افراد در مقابل حقوق خود تکالیفی را برعهده دارند و شناسایی این تکالیف امری ضروری است خاطرنشان کرد: بحث در خصوص احقاق حق و حقوق بانوان تنها به ایران اسلامی محدود نمی‌شود و این امر مقوله جهانی است.

وی با بیان اینکه در ایران اسلامی بانوان به حقوق خود به‌درستی آشنا نیستد و شناخت حقوق زنان و مطالبه‌گری آن باید در جامعه به‌درستی معرفی شود گفت: در زندگی خانوادگی و شخصی، حق و حقوق بانوان باید به‌درستی رعایت شود و در جامعه، قانونگذاران و مجریان باید به این مقوله توجه داشته باشند.

تحریری نیک صفت با تاکید بر اینکه تقویت استعداد‌ها و شناخت حق و حقوق بانوان باید از سنین کودکی و در بنیان خانواده برای زنان تعریف و نهادینه شود تصریح کرد: توجه به توانایی و توانمندی کودکان با توجه به جنسیت‌ آنها باید در کانون خانواده پرورش یابد و به‌درستی مدیریت شود.

نماینده اسبق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دین اسلام دینی جامع است و قوانین آن ابعاد مختلف حق و حقوق اجتماعی و فردی را در بر می‌گیرد ابراز داشت: تکالیفی که در زندگی فردی و اجتماعی از زنان خواسته می‌شود باید به اندازه توانایی‌های آنها باشد.

تحریری نیک صفت با بیان اینکه اگر این تکالیف خارج از توانایی زنان باشد و تکالیفی همچون وظایف مردان از بانوان مطالبه شود به زنان ظلم شده است تاکید کرد: در طول تاریخ اتفاقات نادرستی به‌عنوان دفاع از حقوق زنان در دنیا رخ داد که موجب آسیب رساندن به حقوق زنان شده است.

وی با تاکید بر اینکه زن تنها دو وظیفه در مقابل همسرش دارد در شرایطی که مردان وظایف مختلفی را در حوزه‌های اجتماعی و فردی در قبال همسر خود دارند گفت: جامعه مدرن امروز به گونه‌ای شده که گاه حق و حقوق بانوان به‌درستی معرفی نشده و موجب نابه‌سامانی در جامعه می‌شود.

نایب رئیس ادوار کارگروه زنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر در زندگی خانوادگی، مسائل با عشق و علاقه حل شود طرفین زندگی به قوانین متوسل نمی‌شوند گفت: مردان به‌واسطه تکالیف گسترده‌ای که در زندگی دارند باید از تمامی توان خود برای ایجاد زندگی مطلوب و سالم بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه زنان در زندگی اجتماعی بیش از مردان تحت خطر هستند و مردان و زنان در زندگی‌های عاشقانه به‌دور از توجه به قوانین زندگی متعالی را می‌سازند گفت: زنان در زندگی اجتماعی باید به حقوق و تکالیف خود آشنا باشند تا در مقابل برخی سوءاستفاده‌های ناشی از عدم شناخت قوانین در زندگی فردی و اجتماعی دچار آسیب نشوند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه