رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶
  • کد خبر : ۲۴۸۷۰
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
؛عضو اسبق شورای شهر رشت ،

لزوم اصلاح قوانین به منظور تقویت شوراها/دولت و مجلس به شوراها به عنوان رقیب نگاه نکنند

عصرصادق؛عضو اسبق شورای شهر رشت ، شوراها را نماد مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها دانست و افزود: باید از سوی دولت و مجلس قوانینی پیشنهاد و بررسی شود تا قدرت شوراها به عنوان یک قدرت محلی و منطقه ای تقویت شود. سید محسن پورفخریان عضو شورای سوم  رشت در گفت […]

عصرصادق؛عضو اسبق شورای شهر رشت ، شوراها را نماد مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها دانست و افزود: باید از سوی دولت و مجلس قوانینی پیشنهاد و بررسی شود تا قدرت شوراها به عنوان یک قدرت محلی و منطقه ای تقویت شود.

سید محسن پورفخریان عضو شورای سوم  رشت در گفت و گو با عصرصادق با بیان اینکه شوراها چند اصل مهم قانون اساسی را به خود اختصاص داده اند اظهار داشت: این نشان دهنده عزم و اراده عزیزانی که قانون اساسی را نوشتند و نیز اراده نظام مقدس جمهوری اسلامی در به قدرت رساندن مردم در تصمیم گیری های شهری و منطقه ای را اثبات می کند.

عضو اسبق شورای شهر رشت شوراها را نماد مردم سالاری دینی و مشارکت مردم در تصمیم گیری ها دانست و افزود: باید از سوی دولت و مجلس قوانینی پیشنهاد و بررسی شود تا قدرت شوراها به عنوان یک قدرت محلی و منطقه ای تقویت شود.
پورفخریان با تاکید بر لزوم توجه به مدیریت واحد شهری گفت: مراجع تصمیم گیری در شهرها باید متحد شوند چرا که مدیریت واحد شهری می تواند ما را به اهدافی که در زمینه توسعه شهری وجود دارد برساند.
وی با اشاره به نوپا بودن شورا نسبت به سایر نهادها اظهار داشت: تجارب نشان داده که تقویت شوراها می تواند تصمیمات درستی را برای مدیریت شهری رقم بزند و به همین طور شوراهای روستاها توانستند مشارکت عمومی مردم را در حوزه های روستایی افزایش دهند.
پورفخریان تاکید کرد: خواسته مشخص همه دست اندرکاران شوراها و اعضای شوراهای فعلی و سنوات گذشته این است که این نهاد مقدس تقویت شود. دولت و مجلس به شوراها به عنوان رقیب نگاه نکنند در کنارشان باشند و این نهاد مقدس را تقویت کنند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه