رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • کد خبر : ۲۴۸۶۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

حل مشکلات شهر تنها بر عهده شورا نیست همه باید پای کار باشند/باید دولت به کمک شوراها بیاید

 عصرصادق،رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت تاکید کرد: تا مدیریت واحد شهری شکل نگیرد وظایف شوراها که شوراها دارند محقق نمی شود. اسماعیل حاجی پور در گفت و گو با عصرصادق اظهار داشت: شوراها نماد مردم هستند و با رای مستقیم مردم تشکیل می شوند و پارلمان محلی و قانونگذار شهرداری […]

 عصرصادق،رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت تاکید کرد: تا مدیریت واحد شهری شکل نگیرد وظایف شوراها که شوراها دارند محقق نمی شود.

اسماعیل حاجی پور در گفت و گو با عصرصادق اظهار داشت: شوراها نماد مردم هستند و با رای مستقیم مردم تشکیل می شوند و پارلمان محلی و قانونگذار شهرداری هستند.

وی افزود: اما متاسفانه ایرادهای فراوانی وجود دارد و تا این ایرادها و نواقص رفع نشود شوراها نمی توانند خودشان را به نحو احسن نشان دهند من تعارف نمی کنم و تاکید دارم که همه ما باید حقایق را بگوییم چرا که هیچ حمایتی از شوراها نمی شود
رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت گفت: انتظار همه این است که شوراهای شهر باید همه مشکلات را حل کنند در صورتی که حل مشکلات شهر تنها بر عهده شوراها نیست و همه سازمانها و ارگانها باید کمک کنند ما شورای شهرداری هستیم ولی قانون این را نگفته است و تا زمانی که مدیریت واحد شهری رخ ندهد وظایفی که شوراها دارند محقق نمی شود .
وی با اشاره به انتظارات و مطالبات به حق مردم اظهار داشت: شوراها تنهاترین و مظلوم ترین نهاد مردمی هستند و باید دولت فکری کند ما انتظار داریم که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به شوراها داشته باشد باید دولت به کمک شوراها بیاید.
حاجی پور تاکید کرد: همان طور که شوراها وارد عمل شدند و به وظایف خود عمل می کنند باید دولت شوراها را باور داشته باشد تا سازمانهایی که تحت نظارت دولت هستند نیز شوراها را باور کنند امروز بسیاری از شوراها از شخصیت حقیقی خود استفاده می کنند و امورات را پیش می برند این را باید تبدیل به شخصیت حقوقی کنیم تا شهری آباد داشته باشیم.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی رشت با اشاره به عملکرد شورای پنجم گفت: شورای پنجم، شورای خوبی است و پیش بینی من این است که یکی از شوراهای موفق خواهد بود .
وی با اشاره به برنامه های شورا و شهرداری برای ایجاد درآمد پایدار و ورود سرمایه گذار تصریح کرد: امروز شاهد حضور بسیاری از سرمایه گذاران در رشت هستیم و تلاش می شود تا شهر رشت به عنوان مقصد گردشگری معرفی شود.
حاجی پور با اشاره به آمار بیکاری در گیلان اظهار داشت: در شرایط فعلی بهترین صنعت برای رفع مشکلات گردشگری است که باید برای تحقق آن همه مردم، مدیران ، شورا و شهرداری پای کار باشند تا رشت را به مقصد گردشگری تبدیل کنیم و هر انچه را که شهر به عنوان مقصد گردشگری نیاز دارد فراهم کنیم .
وی اتمام دوران اینکه گفته شود رشت شهر اولین ها بوده است را مورد تاکید قرار داد و افزود: زمان آن رسیده است که بگوییم ما در چه زمینه های اول هستیم باید طوری عمل کنیم تا آیندگان بگویند ما چه چیزهایی را محقق کردیم ما امروز به اولین بودن در تئاتر و کتابخانه افتخار می کنیم امید است آیندگان از آنچه که ما به یادگار می گذاریم با افتخار یاد کنند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه