رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
  • کد خبر : ۲۴۸۶۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
فرماندار شفت

لزوم مشارکت بیشتر شوراها در فعال کردن ظرفیت بوم گردی و مدیریت پسماند

عصرصادق ، محمدرضا محسنی شامگاه یکشنبه در همایش روز شوراهای شهرستان در شفت اظهار کرد: شوراها باید بدانند در بخش‌های توسعه‌ای شهرستان در کجا بودند و باید به کجا برسند تا بازخورد عملکردشان آن‌ها را از روزمرگی رها کند. وی مطالبه گری را لازمه رشد و توسعه برشمرد و افزود: اگر همه واقعیت‌ها را می‌پذیرفتیم […]

عصرصادق ، محمدرضا محسنی شامگاه یکشنبه در همایش روز شوراهای شهرستان در شفت اظهار کرد: شوراها باید بدانند در بخش‌های توسعه‌ای شهرستان در کجا بودند و باید به کجا برسند تا بازخورد عملکردشان آن‌ها را از روزمرگی رها کند.

وی مطالبه گری را لازمه رشد و توسعه برشمرد و افزود: اگر همه واقعیت‌ها را می‌پذیرفتیم و در کنارش مطالبه گری داشتیم وضعیت شهرستان به چنین وضعیتی ختم نمی‌شد.

فرماندار شفت با بیان اینکه در سال جاری شاهد تحول اساسی در شفت خواهیم بود گفت: تاکنون بدون هیاهو و سر صدا اقداماتی شروع‌شده و یقیناً با فضای همراهی مدیران ارشد و نماینده شاهد اتفاقات خوب در شهرستان خواهیم بود.

محسنی با اشاره به پروژه فاضلاب دو شهر شفت و احمدسرگوراب پس از ۲۳ سال خاطرنشان کرد: برای طرح مطالعاتی پروژه فاضلاب شهرستان ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده نیازمند پیوست پدافند غیرعامل برای جذب اعتبار است.

وی با اشاره به راه شفت و زنجان گفت: در سال ۸۹ این پروژه دارای ردیف اعتبارشده اما مطالعات آن به دلیل مسائل زیست‌محیطی انجام نشده بود.

فرماندار شفت با بیان اینکه بیش از ۱۴ میلیارد تومان برای ۱۳ کیلومتر راه ملاسرا به شفت ابلاغ‌شده گفت: ۱۴ میلیارد تومان برای احداث راه اختصاص‌یافته درحالی‌که معارضینی برای احداث آن وجود دارد و مقررشده سه میلیارد تومان برای آزادسازی زمین‌ها اقدام شود.

محسنی با بیان اینکه شوراها اگر همت مضاعفی داشته باشند توسعه شهرستان زودتر رقم می‌خورد گفت: شوراها باید مشارکت بیشتری در فعال کردن ظرفیت بوم گردی در روستاها و مدیریت پسماند داشته باشند.

وی با اشاره به تشکیل شرکت توسعه عمران در شفت گفت: لازم است همه در این شرکت عضو شوند تا به‌جای سپردن پروژه‌های عمرانی به شرکت‌های خارجی، شرکت‌های داخلی در پروژه‌های عمرانی شهرستان مشارکت کنند.

فرماندار شفت با تأکید بر اجرای جشنواره‌های بومی و محلی افزود: باید بازارچه‌های سنتی در کنار زیباسازی فضای شهر رو روستا ایجاد شود تا اقتصاد مردم و درنتیجه شهرستان رونق بگیرد./فارس

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه