رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
  • کد خبر : ۲۴۶۹۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

امکان تعیین هویت جسد جنجالی با نمونه ژنتیکی از وابستگان پهلوی اول

عصرصادق ؛ احمد شجاعی در پاسخ به این سؤال که آیا جسد کشف شده در اطراف حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برای تعیین هویت به پزشکی قانونی تحویل داده شده است یا خیر اظهار کرد: قاعدتاً باید جسد را به پزشکی قانونی تحویل می‌دادند اما این کار را نکرده‌اند. رئیس سازمان پزشکی قانونی در پاسخ به […]

عصرصادق ؛ احمد شجاعی در پاسخ به این سؤال که آیا جسد کشف شده در اطراف حرم عبدالعظیم حسنی (ع) برای تعیین هویت به پزشکی قانونی تحویل داده شده است یا خیر اظهار کرد: قاعدتاً باید جسد را به پزشکی قانونی تحویل می‌دادند اما این کار را نکرده‌اند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت تحویل جسد به پزشکی قانونی، امکان تعیین هویت از طریق آزمایش D.N.A وجود دارد یا خیر؟ گفت: باید ببینیم استخوانی چیزی در جسد کشف شده وجود دارد یا خیر. اگر جسد را تحویل بدهند، می‌توانیم از طریق آزمایش D.N.A کارهایی را انجام دهیم.

شجاعی در پاسخ به این سؤال که برای تعیین هویت و دانستن این موضوع که آیا جسد کشف شده به پهلوی اول تعلق دارد یا خیر چگونه می‌خواهند از وابستگان وی در خارج از کشور نمونه بگیرند گفت: هنوز برخی از وابستگان‌ پهلوی اول در ایران هستند و در صورت لزوم می‌توان از آنها نمونه ژنتیکی اخذ کرد.

سوم اردیبهشت ماه جاری بود که در عملیات طرح توسعه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) جسد یک مومیایی کشف شد و اظهارنظرات درباره احتمال تعلق این مومیایی به رضاشاه پهلوی خبرساز شد و جوی از شایعات را درباره این مومیایی منتشر کرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه