رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • کد خبر : ۲۴۵۲۰
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی گیلان

گیلان رتبه دوم کشور در مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی را کسب کرد

 عصرصادق، مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از پروژه های مسکن مهر که برابر ۳۵۹ واحد است به اتمام رسید، گفت: پروژه مسکن مهر، امسال در استان گیلان به پایان می‌رسد. محمد اکبر زاده در نشست خبری به مناسبت هفته افتتاح حسابِ ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) اظهارکرد: صدورِ تاریخی امام(ره) و […]

 عصرصادق، مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه ۹۵ درصد از پروژه های مسکن مهر که برابر ۳۵۹ واحد است به اتمام رسید، گفت: پروژه مسکن مهر، امسال در استان گیلان به پایان می‌رسد.
محمد اکبر زاده در نشست خبری به مناسبت هفته افتتاح حسابِ ۱۰۰ حضرت امام خمینی(ره) اظهارکرد: صدورِ تاریخی امام(ره) و تاسیس بنیاد مسکن درسال ۵۸ اتفاق افتاد، و از ۲۱ تا ۳۱ فروردین دهه حساب ۱۰۰ حضرت امام(ره) است و ما هرساله جمع می شویم تا خود را درمعرض نقطه نظرات رسانه ها درمورد عملکردمان قرار دهیم.
وی با بیان اینکه در کلیه بخش های جامعه هدف یک هزار و ۷۳۱ میلیارد ریال پروژه های بخش روستایی با تعاریف متنوع و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت داریم، افزود: این نهاد با این اعتبار در سال گذشته ۶ هزار و ۱۶۳ پروژه بخش‌ روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را به‌بهره‌برداری رساند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های یاد شده برای ۲۲ هزار و ۳۸۹ نفر در استان گیلان اشتغال موقت ایجاد کرده است گفت: ۵ هزار و ۳۶۷ واحد از این پروژه‌ها درخصوص بهسازی و مقاوم ‌سازی مسکن روستایی و ۶۱۴ واحد نیز، مربوط به پروژه مسکن مهر در شهرهایِ با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر است.
اکبرزاده با اشاره به اینکه ۳۵۹ واحد ازپروژه های مسکن مهر که معادلِ ۹۵ درصد از پروژه های مسکن مهر است به اتمام رسید، اعلام کرد: پروژه مسکن مهر، امسال در استان گیلان به پایان می‌رسد.
وی از کسب رتبه دوم کشور در مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن‌های روستایی توسط استان گیلان خبرداد وافزود: تسهیلات بهسازی مسکن روستایی از ۲۰۰ میلیون ریال به ۲۵۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اینکه که ۳۴۰ نفر پرسنل که ۲۸ درصدشان در۱۶ اداره شهرستانی مستقر هستند، گفت: درخصوص استفاده از نیروهای جوان و خانم ها به عنوان مدیر، اهتمام داریم و معاون اداری ما ازخانم های موفق هستند.
اکبرزاده اجرای طرح هادی و صدورِ اسنادِ مالکیت روستایی وشهرهایِ با جمعیت کمتر از۲۵ هزار نفر و تهیه و بازنگریِ طرح هادی را از وظایفِ معاونت عمران روستایی عنوان وبیان کرد: طرح هادی دریک افق ۱۰ ساله، عالی ترین سند در روستاها برای عمران و آبادانی است که تا کنون کلیه روستاهایِ ۲۰ خانوار استان، دارای طرح هادی شدند.
وی با بیان اینکه ۶ هزار و ۶۱۷ جلد سندِ روستایی و ۲۲۱ جلد سند شهری در استان گیلان، صادر شده است افزود: شاخص برخورداریِ سند روستایی دراستان به ۳۵ درصد رسیده است که در کشور، این شاخص ۴۲ درصد است.
مدیر‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از افزایش شاخصِ اجرایِ طرح هادی از ۲۴ درصد به ۳۹ درصد خبر داد وگفت: گیلان ۲۵ درصد از سهمیه قیر رایگان کل کشور را به خود اختصاص داده است.
اکبرزاده با اشاره به اینکه در سه سال گذشته ۸۷ میلیارد تومان قیر رایگان به استان گیلان اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: با توجه به تصویب این طرح در قانون بودجه سال ۹۷، استان گیلان مجددا از دریافت قیر رایگان برخوردار می‌شود.
وی ازابلاغ توسعه شنا‌گاه‌های استان گیلان به این نهاد خبرداد وافزود: این طرح در ۹ شهرستان ساحلی با اعتبار مستقیم ۲۰۰ میلیارد ریال انجام می‌شود.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه