رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
  • کد خبر : ۲۴۲۰۱
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رئیس پارک علم و فناوری گیلان:

شرکت های دانش بنیان درپارک علم و فناوری گیلان بیش ازمتوسط کشوری است

رییس پارک علم و فناوری استان گیلان بیان گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ۴ / ۱ برابر بیشتر از متوسط کشوری است. به گزارش عصرصادق ؛ مجید متقی طلب روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: تعداد شرکت های […]

رییس پارک علم و فناوری استان گیلان بیان گفت: تعداد شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان ۴ / ۱ برابر بیشتر از متوسط کشوری است.

به گزارش عصرصادق ؛ مجید متقی طلب روز دوشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان در رشت افزود: تعداد شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری گیلان، ۵۰ شرکت است که البته در بیرون از پارک علم و فناوری استان، شرکت های دیگری نیز فعالیت دارند.
وی با اشاره به استقرار هفت درصد شرکت های فناور کل کشور در پارک علم و فناوری استان گیلان اظهار کرد: تعداد شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان، ۳۱۲ شرکت است.
وی در بخش دیگری از سخنانش در نشست خبری با تشریح ارایه تسهیلات و حمایت ها از سوی پارک علم و فناوری گیلان اظهار کرد: تسهیلات از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بانک ها و موسسات قرض الحسنه و صندوق کارآفرینی امید ارایه می شود که کل تسهیلات و اعتبارات پرداخت شده از سال ۹۲ تا ۹۶ افزون بر ۱۲ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۹۱۵ نفر است.
متقی طلب در ادامه سخنانش با اشاره به اقدامات پارک علم و فناوری استان گیلان در حوزه های شش گانه گردشگری، کشاورزی، صنایع پاک، صنایع با تکنولوژی بالا، صنایع ممتاز بازرگانی و آموزش عالی و سلامت خاطر نشان کرد: به عنوان نمونه در حوزه کشاورزی، ۶۰ پروژه کارگاهی برای توسعه اقتصاد روستا آماده شده است.
وی با بیان فعالیت پارک علم و فناوری گیلان از سال ۸۲ اظهار داشت: این پارک با ۶۰۰ مترمربع در ساختمان خیابان امام خمینی (ره) افتتاح شده و امروز به ۲۳ هزار مترمربع رسیده که این میزان فضای کالبدی در استان کافی نیست.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه