رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
  • کد خبر : ۲۴۱۶۳
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
مدیرکل بنیاد شهید گیلان

تحصیل ۵ هزار ایثار گر گیلانی در مراکز علمی

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه ۲۲۰ اثر از شهدای گیلان جمع آوری شده است،گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از شهدای منا و مدافع حرم در گیلان جمع آوری شده است. به گزارش عصرصادق ،عبدالله پاکاری به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در نشست با خبرنگاران با اشاره به ضرورت […]

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، با بیان اینکه ۲۲۰ اثر از شهدای گیلان جمع آوری شده است،گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از شهدای منا و مدافع حرم در گیلان جمع آوری شده است.

به گزارش عصرصادق ،عبدالله پاکاری به مناسبت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا در نشست با خبرنگاران با اشاره به ضرورت معرفی هر چه بیشتر شهدا و همچنین ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: روز ۲۲ اسفند ماه که در سال‌های گذشته به نام روز بنیاد شهید نامگذاری شده بود در راستای ترویج بیشتر فرهنگ شهادت توسط شورای انقلاب فرهنگی به نام روز گرامیداشت شهدا تغییر کرد.

وی افزود:فرهنگ ایثار از نیازهای اساسی جامعه است و باید در بین تمام مردم نهادینه شود تا جامعه پیشرفت کند.

پاکاری با اشاره به اینکه فرهنگ دیدار با خانواده شهدا،ایثارگران و جانبازان باید در جامعه ترویج داده شود،ادامه داد:بر همه آحاد جامعه و مسئولین و نهادهای فرهنگی واجب است تا جهت ادای بخشی از دین خود به این عزیزان نسبت به نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بکوشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان از برگزاری همایش پیاده روی بزرگداشت روز شهدا خبر داد و اضافه کرد:مهمانی لاله‌ها در گلزار شهدا همزمان با سراسر کشور در گیلان برگزار می شود.

وی تکریم از مادران و همسران شهدا،همایش نکوداشت شهدای قرآنی و تجلیل از برترین‌های قرآنی،جشنواره ها، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه،مسابقات ورزشی را از جمله برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در این هفته عنوان کرد.

پاکاری از مسابقه نامه‌ای به یک شهید در مدارس استان گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد:امسال برای دومین سال پیاپی این ویژه برنامه برگزار می‌شود.

چاپ ۹ عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت در گیلان

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان،اظهار کرد: ۹ عنوان کتاب با موضوع ایثار و شهادت در استان به چاپ رسیده که ۵ عنوان آن طی روزهای جاری رونمایی می‌شود.

وی از حضور ۲ هزار و ۵۰۰  فعال قرآنی در بین ایثارگران گیلان خبر داد و افزود: ۳۷۰ نفر در رشته های مختلف مفاهیم،قرائت و حفظ  شرکت کردند و این فعالان قرآنی در مسابقات کشوری،رتبه‌های خوبی به‌دست آوردند.

پاکاری با بیان اینکه حدود ۵ هزار نفر از ایثارگران در رشته‌های مختلف در مراکز علمی در حال تحصیل هستند،گفت: ۳۷۹ ورزشکار ایثارگر در مسابقات کشوری شرکت کردند.

وی به صدور کارت هوشمند برای خانواده های معظم شاهد و ایثارگر اشاره کرد و گفت:با صدور کارت هوشمند به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر،این عزیزان می توانند در هر نقطه ای که حضور دارند از خدمات ارائه شده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره‌مند شوند.

پاکاری با بیان اینکه ۲۲۰ اثر از شهدای گیلان جمع آوری شده است، اضافه کرد: ۲ هزار و ۵۰۰ اثر از شهدای منا و شهدای مدافع حرم در گیلان جمع آوری شده است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه