رفتن به بالا
  • شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۶
  • کد خبر : ۲۳۶۳۸
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

مدیران استان گیلان در برخورد با متخلفان ساختمانی قاطع باشند

  استاندار گیلان با بیان اینکه مناظر نامناسب و دیوارهای مخروبه در استان گیلان نیازمند زیباسازی و مرمت است گفت: مدیران استان گیلان در راستای تخلفات ساختمانی قانونمند عمل کنند.   به گزارش عصرصادق ، مصطفی سالاری ظهر امروز در نخستین نشست کمیته سیما و منظر شهری در سالن شهید انصاری استانداری گیلان اظهار داشت: […]

 

استاندار گیلان با بیان اینکه مناظر نامناسب و دیوارهای مخروبه در استان گیلان نیازمند زیباسازی و مرمت است گفت: مدیران استان گیلان در راستای تخلفات ساختمانی قانونمند عمل کنند.

 

به گزارش عصرصادق ، مصطفی سالاری ظهر امروز در نخستین نشست کمیته سیما و منظر شهری در سالن شهید انصاری استانداری گیلان اظهار داشت: مناطق شهری، روستایی و محدوده‌های خارج از شهر  و روستا، سیما و منظر استان محسوب می‌شوند.

استاندار گیلان با بیان اینکه به منظور افزایش زیباسازی چهره استان باید از ظرفیت‌های گیلان بهره‌مند شد افزود: با جمع‌آوری زباله و نخاله در حاشیه راه‌ها و  حذف بناهای مخروبه می‌توان با حداقل هزینه ‌زیبایی‌های استان را افزایش داد.

سالاری با تاکید بر اینکه جلسات و اقدامات در خصوص زیباسازی و منظر استان باید خروجی‌های مطلوبی را به دنبال داشته باشد تصریح کرد: مدیران و مسئولان استان باید در راستای تخلفات ساختمانی قانونمند عمل کرده و در برخورد با متخلفان این حوزه قاطع باشند‌.

وی با بیان اینکه مناظر نامناسب و دیوارهای مخروبه در استان گیلان نیازمند زیباسازی و مرمت هستند خاطرنشان کرد: در زیباسازی شهر و روستا رفاه اجتماعی مردم باید به طور ویژه مد نظر قرار گرفته شود و در فرآیند این اقدامات مردم نباید متحمل هزینه شوند.

نماینده‌ عالی دولت در استان گیلان از اختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار به منظور زیباسازی سیما و منظر استان گیلان خبر داد و با اشاره به اینکه ۹ میلیارد تومان از اعتبارات مذکور تا‌کنون به استان گیلان تخصیص داده شده گفت: ۹ میلیارد تومان باقی مانده تا پایان سال به استان تخصیص می‌یابد.

استاندار گیلان زیباسازی سیما و منظر روستاها را ارزان‌تر از مناطق شهری دانست و با بیان اینکه بنیاد مسکن و دهیاری‌ها با همکاری هم می‌توانند این اقدام را به طور مطلوب در روستاها به انجام برسانند گفت: حاشیه‌ راه‌ها در استان گیلان نیازمند جمع‌آوری نخاله از سوی راهداری است.

سالاری کامل کردن تابلوهای فضای حاشیه شهر را از دیگر الزامات استان عنوان کرد و با اشاره به اینکه تابلوهای موجود در روستاها باید آینه تمام‌نمای معرفی روستا باشد افزود: نصب تابلوهای معرفی کامل روستا در ورودی روستاهای استان گیلان باید از سوی بنیاد مسکن طراحی شود.

وی به دست‌فروشان و خرده فروشان محصولات محلی در حاشیه راه‌های استان گیلان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه جمع‌آوری این دست‌فروشان اقدامی نادرست است گفت: با ساخت غرفه‌های چوبی و واگذاری آنها به دست‌فروشان باید این حوزه ساماندهی شود.

نماینده‌عالی دولت در استان گیلان  یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حوزه گردشگری استان گیلان را کمبود سرویس‌های بهداشتی در حاشیه راه‌ عنوان کرد و افزود: با استفاده از تسهیلات دولتی و همکاری بخش خصوصی باید اماکن بین‌راهی در استان گیلان ساماندهی شده و رفاه گردشگران در استان افزایش یابد.

وی هزینه‌بردار کردن زیباسازی را اقدامی نادرست دانست و با تاکید بر اینکه باید به منظور ایجاد اشتغال و پاکیزگی در حاشیه راه‌ها از فرصت‌های بخش خصوصی بهره برد خاطرنشان کرد: در راستای زیباسازی سیما و منظر استان باید از ظرفیت‌های هنرمندان بومی بهره برد./تسنیم

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه