رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • کد خبر : ۲۳۵۹۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
نایب رئیس اتاق اصناف ایران

ایجاد اشتغال با نرخ سود ۱۸ درصدی تسهیلات امکانپذیر نیست

نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با نرخ سود ۱۸ درصدی تسهیلات نمی‌توان انتظار ایجاد اشتغال در کشور داشت و حوزه اصناف کشور بدون اخذ چنین تسهیلاتی به تنهایی بار سنگین آموزش و جذب نیروی کار کشور را به دوش می‌کشد. به گزارش عصرصادق ؛ جلال الدین محمد شکریه در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: نقش اصناف کشور […]

نایب رئیس اتاق اصناف ایران گفت: با نرخ سود ۱۸ درصدی تسهیلات نمی‌توان انتظار ایجاد اشتغال در کشور داشت و حوزه اصناف کشور بدون اخذ چنین تسهیلاتی به تنهایی بار سنگین آموزش و جذب نیروی کار کشور را به دوش می‌کشد.

به گزارش عصرصادق ؛ جلال الدین محمد شکریه در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: نقش اصناف کشور در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بسیار پر رنگ بوده و این امری نیست که در طی چند سال اخیر رخ داده باشد بلکه در حقیقت خصلت اصناف کشور با اقتصاد مقاومتی به‌نوعی عجین شده است.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به عدم حمایت دولت‌ها از حوزه اصناف کشور ابراز داشت: اصناف کشور بدون هیچ نوع حمایت مالی از طرف دولت‌ها همچنان به تنهایی نقشی بسیار پر رنگ و البته خطیر در امر اشتغال و ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور ایفا می‌کنند.

شکریه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره به بحث اشتغال و حمایت از تولید داخلی تاکید داشته اند بنابراین برای سنجش میزان تحقق این هدف در کشور، تمام دستگاه ها باید کارنامه خود را در این باره ارائه دهند.

وی در مورد عملکرد اصناف کشور در حوزه تولید اشتغال عنوان کرد: اصناف بدون این که حتی ریالی کمک مالی از سوی دولت دریافت کرده باشند به تنهایی با استفاده از ظرفیت‌های بسیار بالایی که دارند همچنان در ایجاد فرصت‌های شغلی حرف نخست را در کشور می‌زنند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اصناف از هرگونه کمک بانکی بی‌بهره‌اند افزود: اصناف هنوز تسهیلات بانکی خود را برای ایجاد اشتغال دریافت نکرده‌اند و اعطای وام به واحدهای تولیدی تاکنون محقق نشده به‌طوری که در این مورد کاملاً بی‌بهره مانده‌اند.

وی نرخ بالای سود تسهیلات بانکی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: با نرخ سود ۱۸ درصدی تسهیلات نمی‌توان انتظار ایجاد اشتغال در کشور داشت و حوزه اصناف کشور بدون اخذ چنین تسهیلاتی به تنهایی بار سنگین آموزش و جذب نیروی کار کشور را به دوش می‌کشد.

رئیس اتاق اصناف گیلان به مشکلات تبدیل یک نیروی بی‌تجربه به یک نیروی کار ماهر اشاره کرد و اظهار داشت: واحدهای تولیدی برای ایجاد نیروهای ماهر کاری هزینه‌ها و مواد اولیه  بسیار زیادی را صرف این کار می‌کنند و این در حالی است که دولت در این زمینه هیچ نقشی ندارد.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اصناف در زمینه آموزش و تولید نیروی ماهر کار کشور در حقیقت بار بسیار بزرگی را به تنهایی از روی شانه دولت بر می‌دارند و این نشان از پتانسیل و ظرفیت‌های عظیمی است که در این بخش نهادینه شده است.

شکریه خاطرنشان کرد: در حدود یک سوم حقوق قانون کار فردی که در یک واحد صنفی مشغول به کار شده است صرف پرداخت بیمه کارگر به نظام تامین اجتماعی از سوی واحد صنفی می‌شود بنابراین در این بخش نیز اصناف تنها بوده و بدون هیچ گونه پشتیبانی عمل می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف گیلان اظهار داشت: اصناف نعمت بزرگی برای کشور هستند اما در برنامه‌ریزی‌ها نگاه خوب و ویژه‌ای به آن‌ها معطوف نیست و با این که ۶۲ برنامه از طرف اتاق اصناف در برنامه ششم توسعه ارائه شد خروجی مناسبی نداشته و اصناف در این برنامه هیچ نقشی ندارند.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران افزود: معتقدم دولت بار دیگر باید با یک نگاه ویژه نقش بی‌بدیل اصناف را رصد کند و با نگاه اشتغالزایی به این مجموعه بزرگ اقتصادی کشور که پتانسیل‌های عظیمی را در خود جای داده است حمایت‌های لازم را به انجام رساند./تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه