رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۹
  • کد خبر : ۲۳۵۵۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
هر آنچه که در بیست و سومین جلسه شورای شهر رشت گذشت

از کنایه زنی اعضای شورای شهر به یکدیگر تا تاکید بر جلوگیری از حیف و میل بیت المال

بیست و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت مرکزی شورا با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط قاری بین‌المللی ساعد اصلانی و سرود ملی آغاز شد. ۱۷:۲۴؛ فاطمه شیرزاد به‌عنوان منشی جلسه با خواندن فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدباقر ابراهیم نژاد را قرائت نمود. ۱۷:۲۵؛ در این جلسه جلال‌الدین محمد شکریه و محمدحسن علیپور غایب هستند. ۱۷:۲۸؛ شیرزاد با تسلیت […]

بیست و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت در عمارت مرکزی شورا با تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید توسط قاری بین‌المللی ساعد اصلانی و سرود ملی آغاز شد.

۱۷:۲۴؛ فاطمه شیرزاد به‌عنوان منشی جلسه با خواندن فرازی از وصیت‌نامه شهید محمدباقر ابراهیم نژاد را قرائت نمود.

۱۷:۲۵؛ در این جلسه جلال‌الدین محمد شکریه و محمدحسن علیپور غایب هستند.

۱۷:۲۸؛ شیرزاد با تسلیت رخداد غم‌انگیز نفتکش سانچی، گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر نگرانی‌های خانواده‌های داغدار این حادثه رفع شود و پیکر مطهر آنان به کشور بازگردد.

۱۷:۳۱؛ امیرحسین علوی ریاست شورا با تسلیت حادثه نفتکش سانچی، اظهار داشت: این حادثه تلخ را به‌تمامی ایرانیان و به‌خصوص خانواده‌های داغدار گیلانی تسلیت عرض می‌نمایم.

وی ادامه داد: فردا همایش سازمان‌های سرمایه‌گذاری کلان‌شهرها در رشت برگزار خواهد شد که امیدواریم برای شهر رشت منشأ خیر باشد.

علوی افزود: قطعاً اولویت همکاران ما حفظ منافع شهر، پرسنل و مردم است. اما در بعضی از موارد خواسته یا ناخواسته بی‌تدبیری‌هایی رقم می‌خورد که نیاز است شهردار حساسیت بیشتری نشان دهد و برخی مسائل را با قاطعیت در تصمیم‌گیری قیچی کند.

پس از سخنان علوی، کلیپی در خصوص حادثه سانچی در صحن شورا پخش شد.

۱۷:۴۳؛ رضا رسولی به‌عنوان ناطق اول شورا، گفت: در بررسی لایحه تعرفه خدمات، کنکاش خوبی انجام شد و تغییرات بنیادین صورت گرفت و سعی می‌کنیم روز شنبه جمع‌بندی شود.

رسولی افزود: با توجه به اینکه گاهاً شهردار رشت نمی‌تواند تصمیم قطعی بگیرد که موجب حیف‌ومیل بیت المال می‌شود. از آغاز سال ۹۲ مشکلات بسیاری در زمینه آسفالت شاهد بودیم و برای این موضوع از ظرفیت دانشگاهیان استفاده کردیم اما بازهم با مشکلاتی مواجه بودیم.ما در شهر رشت به شدت دنده عقب می رویم

وی ادامه داد: ما در حال حاضر به چند قرن قبل بازگشته‌ایم! ما اولین کشوری بودیم که از قیر برای راه‌سازی در جاده ابریشم استفاده کردیم اما اکنون به روش‌هایی بازگشته‌ایم که در هیچ جای دنیا اتفاق نمی‌افتد. تصاویر موجود نشان‌دهنده آن است که آسفالت آن‌قدر سرد است که با دمپایی بر روی آن ایستاده‌اند. آن‌قدر این آسفالت گرما ندارد که می‌توانند بر روی آن دراز هم بکشند.

رسولی در پایان گفت: امیدواریم بیش از این،این اقدامات آسیب نبیند.

۱۷:۴۹؛ شیرزاد به‌عنوان ناطق دوم در واکنش به گفته‌های چند روز اخیر شهرداری رشت در خصوص اینکه معجزه‌گر نیستیم، گفت: امیدواریم خروجی جلسات برگزارشده بهتر اجرا شود.

وی با اشاره به بحث آسفالت، اظهار داشت: هنوز پاسخ مناسبی توسط سازمان عمران و شهردار محترم داده نشده است.

شیرزاد با اشاره به بخش همایش سرمایه‌گذاری با حضور کلان‌شهرها، گفت: امیدواریم در خصوص زرجوب و گوهررود و هتل‌سازی و تالاب عینک آورده‌های خوبی در زمینه جذب گردشگر داشته باشد.

۱۸:۰۰؛ احمدرمضانپور نرگسی به‌عنوان ناطق سوم، گفت: وزارت امور خارجه می‌بایست از دولت چین پاسخ بخواهد که چرا در زمینه خاموش کردن نفتکش سانچی تعلل کرده است.

 

وی ادامه داد: ریشه وضعیت آسفالت نیروهای امروز شهردار نیست و موضوع به نیروهای پیشین و باندبازی‌های گذشته بازمی‌گردد. چرا تکلیف مطالبات شهرداری از ادارات مشخص نمی‌شود اما همان ادارات می‌آیند و حساب شهرداری را مسدود می‌کنند.

عضو شورای شهر رشت تأکید کرد: نیازمندی‌های امروز شهر چیست؟ امروز می‌بایست زیرساخت هوشمندسازی شهر را انجام دهیم. از شهردار و مسئولین امر خواهشمند هستم که گزارشی از تابلوهای تبلیغاتی ارائه شود.

وی با اشاره به وضعیت تالاب عینک اظهار داشت: وضع تالاب عینک تعیین و تکلیف شود. هر اقدامی بخواهیم در مورد تالاب انجام دهیم یک مالک جدید پیدا می‌شود!

رمضانپور تأکید کرد: شهردار شب می‌خوابد و صبح بیدار می‌شود پنج نیروی خود را به شهرداری مرکز می‌برد! آیا شهردار باید بر سازمان مدیریت کند یا سازمان بر روی وی اثر بگذارد؟

۱۸:۱۳؛ رضا رسولی نیز گفت: بنده قصد توهین و تضعیف کسی را ندارم اما ایشان بنده را خطاب کردند باید پاسخ دهم. وقتی اتفاقی فنی رخ می‌دهد که ارتباط با روند اشتباه شهردار دارد.

وی افزود: باندبازکسی است که یک زن و شوهر را به ریاست دو معاونت شهرداری بگمارد. باندباز کسی است که یک فرد بی‌کفایت را می‌آورد و در یک سازمان می‌گذارد که بنده امروز از آن شاکی هستم.

علیرضا حسنی مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برای ادای توضیحاتی در خصوص بحث تشویق ورزشکاران، در صحن علنی شورای شهر حضور یافت.

۱۸:۲۰؛ حسنی با حضور در صحن شورا، گفت: برخی از ورزشکاران شهر ما در رشته‌های مختلف افتخارآفرینی کرده‌اند که ما در این موارد نیازمند آن هستیم که به‌صورت ضابطه‌مند تشویق‌ها را انجام دهیم.

۱۸:۲۵؛ محمدحسن عاقل منش رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، به‌عنوان مخالف طرح دوفوریتی، گفت: بنده موافق نظام‌مند بودن طرح هستم اما باید موضوع را موردبررسی بیشتری قرار دهیم و با تعجیل تصویب آن مخالف هستم.

 وی ادامه داد: نباید بین قهرمانان المپیکی و پارالمپیکی تفاوتی قائل شد.

۱۸:۳۷؛ لایحه بعدی پروژه تجاری_اداری گلسار بوده که سهم شهرداری از آن ۴۲ درصد (۵۴ میلیارد) بوده و به‌صورت دو فوریت در جلسه مطرح شد. واگذاری هزینه فروش این پروژه به شهردار توسط اعضا موردبررسی قرار گرفت.

طرح حذف بهره تقسیط در دیون تا یکصد میلیون برای در نظر گرفتن عوارض تشویقی برای پرداخت نقدی دستور بعدی جلسه بود که مطرح شد که کمیسیون عمران و توسعه با آن مخالفت کرد و رسولی در این خصوص پیشنهاد یک جلسه مشترک با کمیسیون بودجه داد.

مسکوت بودن این طرح به رأی گذاشته شد.

۱۸:۵۵؛ ده دقیقه وقت استراحت اعلام شد.

۱۸:۵۸؛ سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به همراه سرهنگ بایرامی، سرهنگ توشه و سرهنگ مصطفی پور در صحن علنی شورای شهر رشت حاضر شدند.

۱۹:۰۰؛ بخش علنی جلسه شورای شهر رشت با اعلام ریاست شورا به پایان رسید!/خزر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه