رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
  • کد خبر : ۲۳۵۳۶
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
تاکید شهرداررشت بر حمایت از کشتی در دیدار با رسول خادم؛

کشتی ورزش اول کشور است/ عدم حضور رشت در لیگ ۳۰۰ روزه خوشایند نیست

عصرصادق_دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت میزبان رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران و هیات کشتی گیلان بود. در این نشست فرهام زاهد رییس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، علی خلیلی مدیر حوزه […]

عصرصادق_دکتر مسعود نصرتی شهردار رشت میزبان رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران و هیات کشتی گیلان بود.

در این نشست فرهام زاهد رییس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت، محمد حسن علیپور عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی رشت، فاطمه قدیمی مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، علی خلیلی مدیر حوزه دفتر شهردار، نقی هدایتی رئیس هیات کشتی گیلان و فردین معصومی قهرمان اسبق کشتی و سرمربی تیم ملی کشتی ساحلی حضور داشتند.

دکتر نصرتی: باید بپذیریم کشتی ورزش اول کشور است

دکتر مسعود نصرتی، شهردار رشت، در این دیدار ضمن خیر مقدم به رسول خادم اظهار داشت: از رییس هیات کشتی گیلان که با عشق و علاقه پیگیر فعالیت های کشتی در استان هستند تشکر و قدردانی می کنیم.

وی افزود: هر چه قدر بیشتر برای ورزش کشتی وقت بگذاریم بهره مندی ملی و فراملی بیشتر می شود و بقیه ارزشها در کنار این ارزش معنا می یابد.

شهردار رشت تاکید کرد: هر کشوری یک ورزش اول دارد و به آن احترام ویژه می گذارد. باید بپذیریم کشتی ورزش اول کشور است و اگر این احساس تعلق را حفظ کنیم برنده خواهیم بود‌.

تاکید شهردار رشت بر حمایت از هیات کشتی و حضور در لیگ ۳۰۰ روزه

وی با بیان اینکه گیلان از استانهای صاحب سبک در کشتی است، گفت: اینکه ما نتوانستیم در برنامه لیگ ۳۰۰ روزه ، تیم داشته باشیم خوشایند نیست و حتماً در کنار هیات کشتی قرار می گیریم و با حمایت شورا و از طریق سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری، کارهایی که از عهده شهرداری بر می آید را انجام می دهیم .

دکتر نصرتی تصریح کرد: گروههای زیادی هستند که می توانند کمک کنند و من فکر می کنم باید بهانه ای ایجاد کنیم و اختیاراتی داده شود تا براساس آن بتوانیم سرمایه گذار برای این ورزش جذب کنیم و این جدا از کمکهایی است که شهرداری می تواند انجام دهد.

وی افزود: جایگاه کشتی گیلان باید به جایگاه پر افتخار خود در گذشته برگردد.

تنظیم لایحه حمایت از تمامی هیات های ورزشی در سال ۹۷

دکتر نصرتی همچنین از تنظیم لایحه ای برای شورای شهر خبر داد و گفت: این لایحه برای سال ۹۷ تهیه شده است و براساس آن به تمامی هیات های ورزشی کمک خواهد شد و اگر به تصویب شورای اسلامی شهر رشت برسد موضوعاتی از این جنس مرتفع می شوند‌.

شهردار رشت با اشاره به سختی تمرین های کشتی گفت: با این همه سختی و رنج کشتی گیری که با نگاهی والاتر از مدال می گذرد قابل تقدیر است .

دکتر نصرتی با تاکید دوباره به رنج و سختی تمرینات ورزش کشتی تصریح کرد: امروز خانواده ها حاضر نیستند فرزند خود را وارد ورزش سخت کشتی کنند. در گذشته ورزشهای دیگر رونق نداشت و همه روی کشتی تمرکز داشتند اما امروز کار سخت تر از گذشته شده است.

تاکید رسول خادم بر حضور نماینده رشت در رقابت های لیگ ۳۰۰ روزه و حمایت بیشتر از ورزش کشتی

رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی ایران نیز در این جلسه با اشاره به آشنایی شهردار رشت با ورزش کشتی و حمایت های ایشان از کشتی قزوین اظهار داشت: شهردار رشت به خوبی ورزش کشتی را می شناسد و می داند این ورزش متعلق به اقشار محروم جامعه است چرا که این ورزش تمرینات سنگین دارد که هر فردی نمی تواند به راحتی آن تمرینات را تحمل کند.

وی افزود: یک ساختار جدید در برگزاری مسابقات کشور به نام لیگ ۳۰۰ روزه تعریف شده است ولی هیچ نماینده ای از استان گیلان و شهر رشت در این مسابقات نداربم و این امر به هیچ وجه خوشایند نیست.

وی افزود : امید است با کمک شهرداری و هیات کشتی یک تیم در این رقابت ها معرفی شود و سعی شود از راه های ممکن حمایت های لازم صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه کشتی مانند فوتسال درآمدزا نیست گفت: در کشور، بسیاری از باشگاههای خصوصی تعطیل شدند و در زورخانه های سنتی ورثه تمایلی به ادامه کار ندارند. اکثر زورخانه ها در محلات محروم است و ورثه توان مالی برای ادامه کار ندارند و باید توجه شود که بخش قابل توجهی از خانواده کشتی توان پرداخت شهریه را ندارند.

خادم با بیان اینکه امید است باشگاه های شهر رشت از حمایت شورا و شهرداری بهره مند شوند افزود: در برخی از باشگاه ها تشک ها از رده خارج است که این امر ایمنی ورزشکاران را به خطر می اندازد. هیات کشتی گیلان تعداد مراکز آموزشی را افزایش داده و برای حفظ این مراکز باید حمایت هایی صورت گیرد.
محمدحسن علیپور: اکثر ورزشکارانی که در کشتی رشد می کنند از طبقه محروم جامعه هستند

محمد حسن علیپور عضو شورای اسلامی رشت در ادامه با اشاره به مشکلات بیکاری جوانان و خطر اعتیاد اظهار داشت: ورزش جوانان را از آلودگی ها و تباهی بیرون می کشد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: برای کمک به ورزش استان به ویژه کشتی، یاری همه دستگاه ها را طلب می کنم. باید اختلاف سلیقه و تضاد در برنامه ها را کنار بگذاریم تا ورزش استان در تمامی رشته ها مسیر ارتقا را طی کند.

وی تاکید کرد: اکثر ورزشکارانی که در کشتی رشد می کنند از طبقه محروم جامعه هستند چرا که کشتی ورزش رنج و زجر است و اکثر کسانی که از این ورزش به مقام قهرمانی می رسند ارتباط خود را با طبقه خود حفظ می کنند.
 

فرهام زاهد رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کشتی ورزش سنتی است که امروز در استان مشکلات بسیاری دارد ان شاء الله به کمک همه کشتی گیران بتوانیم مشکلات را مرتفع سازیم.
نقی هدایتی: تشک کشتی در روستاهای گیلان پهن شده است

رییس هیات کشتی گیلان نیز در این جلسه گفت: استان گیلان توان ارتقای بیشتر کشتی را دارد اما به دلیل نداشتن زیرساخت های مناسب نمی توانیم با دیگر استان ها به خوبی رقابت کنیم. شهردار رشت بر مشکلات کشتی واقف هستند و می خواهیم به عنوان یک چهره ورزشی دست ما را بگیرند.

نقی هدایتی با اشاره به قول حمایت استاندار گیلان برای راه اندازی خانه کشتی استان، تاکید کرد: امروز ما کشتی را به دل روستاها برده ایم در نوخاله ، امامزاده هاشم و… تشک کشتی پهن است.

وی نگاه یکسان به همه رشته های ورزشی از سوی شورا را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید همه هیات ها تامین شوند تا توان حضور داشته باشد کشتی گیران گیلانی بر این عقیده اند که اگر کار برای خدا باشد دلسردی ایجاد نمی شود.

فردین معصومی: همه استانها خانه کشتی دارند ولی گیلان از این نعمت محروم است

فردین معصومی قهرمان کشتی نیز در این جلسه با بیان اینکه گیلان یکی از محروم ترین استان های کشور است گفت: همه استان ها خانه کشتی دارند ولی گیلان از این نعمت محروم است انشاء الله بتوانیم با توجه به قول استاندار گیلان، خانه کشتی را در گیلان راه اندازی کنیم.
وی افزود: ما چیزی از کشتی جز ارتقای آن نمی خواهیم. با حضور رسول خادم کشتی جایگاه خود را در کشور پیدا کرده است امیدوارم کشتی به مسیر آقایی خود ادامه دهد چرا که همه ایرانیان ورزش کشتی را دوست دارند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه