رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • کد خبر : ۲۳۵۲۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
علی اکبر ولایتی در رشت

دولت‌خواسته‌های مردم را بشنود و مشکلات را حل کند

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد کشور با بیان اینکه آشوبگرانِ ایران عمال بیگانه هستند، گفت: این قضایا از الطافِ خفیه الهی است تا مردم ماهیت آشوبگران را بشناسند و مقدمه ی ازبین رفتنِ دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنهاست.به گزارش عصرصادق؛ علی اکبرِ ولایتی درمراسم تکریم و معارفه ی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی رشت اظهارکرد: […]

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد کشور با بیان اینکه آشوبگرانِ ایران عمال بیگانه هستند، گفت: این قضایا از الطافِ خفیه الهی است تا مردم ماهیت آشوبگران را بشناسند و مقدمه ی ازبین رفتنِ دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنهاست.به گزارش عصرصادق؛ علی اکبرِ ولایتی درمراسم تکریم و معارفه ی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی رشت اظهارکرد: ازدکتر چیرانی تشکر می کنیم و با نیرو و انگیزه ای  که از ایشان سراغ داریم، امیدواریم کار را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خدماتِ عظیمی به ایران و فضای علمی کشور کرده است، افزود:در دوره جدید دانشگاه آزاد، از حضورِ دکتر رهبر و همکاران با سابقه، بهره می بریم.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد کشور با اشاره به پرورشِ شخصیت های بزرگ در گیلان گفت: آیت الله قربانی از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) نقل  کردند که اگر بخواهیم شرح همه بزرگان گیلان را بنویسیم نمی توانیم این کار را بکنیم.

ولایتی با بیان اینکه اسلام با تشیع وارد گیلان شده است، تصریح کرد: توقع ما از دانشگاهِ آزاد اسلامی رشت نیز، این است که شخصیت های بزرگی را به کشور عرضه کند.

وی با تاکید براینکه گیلان درتاریخ ایران و اسلام، همواره درخشیده است، افزود: آیت الله بهجت  واستاد محمد معین ازشخصیت هایِ ارزنده گیلانی هستند.

رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد کشور با اشاره به وضعیت موجود درکشورگفت: یک بخشِ وضعیتِ موجود، مربوط به توقعات مردم از دولت منتخب است و تاجایی که دولت را می شناسیم، دولت در حال حل کردن مشکلات مردم است و این از الزامات است که دولت‌ خواسته‌های مردم را بشنود و مشکلات آن‌ها را حل کنند.

مشاورِ مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) دراموربین الملل، به پیروزی هایِ محور مقاومت اشاره وتاکید کرد: درطی یکی دوسال اخیر، محور مقاومت به پرچم داری ایران، بینیِ آمریکایی ها و صهیونیست ها را به خاک مالیده است.

ولایتی داعشی ها را یک جماعتِ مزدور، عصیانگر و وحشی که جنایات آنها درتاریخ کم سابقه است خواند و افزود: افتخار هیلاری کلینتون  این بود که آنها را ما به وجود آوریم.

وی با بیان اینکه جریان وهابی بعد از شکست داعش، یمن را تحت فشار بیشتری قرار داد گفت: مرتجعین منطقه بدانند، یمن باتلاقِ آنها و ویتنامِ آنها می شود.

رئیس هیئت امنایِ دانشگاهِ آزاد کشور با تصریح براینکه آمریکایی ها گفتند که ما ریشه مردم ایران را می سوزانیم، بیان کرد: کسانی که پرچم ایران  را سوزاندند، همین را درسر داشتند.

ولایتی با اشاره به اینکه ایران ریشه صهیونیست را می سوزاند، افزود: این ها به اشتباه فکرکردند که بوی کباب شنیده اند، اما بویِ داغ شدن کسانی است که حامیان داعش در منطقه هستند. آمریکا و مزدورانش آرزوی نابودی جمهوری اسلامی و ملت ایران را به گور می‌برند

وی با بیان اینکه آشوبگرانِ ایران عمال بیگانه هستند، گفت: این قضایا از الطافِ خفیه الهی است تا مردم ماهیت این ها را بشناسد.

رئیس هیئت امنایِ دانشگاه آزاد کشور با بیان اینکه این اتفاقات، مقدمه ی ازبین رفتنِ دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنهاست، تصریح کرد: آمریکایی ها ودوست و دشمن گفته اند که ایران نفودش در منطقه و جهان، روز به روز بیشتر شده است.

در ادامه فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور نیز درمراسم تکریم و معارفه ی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی رشت، اظهارکرد: از آقای امیر تیموری که به خوبی توانستند، دانشگاه را مدیریت کنند، تشکر می کنیم.

وی افزود: از آقای چیرانی که در حوزه مدیریت تخصص دارند و تجربه کاری ایشان نشان می دهد که موفق بوده اند، نیزتشکر می کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: این امور مانند دوی امدادی است که  یک مسئولیت به فرد دیگری داده می شود.

رهبربا بیان اینکه دانشگاه آزاد درزمانی نهالی نحیف بود والان درختی تنومند شده است و سایه آن دربرخی کشورهای همسایه گسترده شده است، اعلام کرد: ۱۳۰ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد، ازگیلان بوده اند.

وی افزود: دانشگاه نسل دوم درتولید علم و پژوهش نقش آفرینی دارد و دانشگاه آزاد در رتبه ی اول تولید علم کشور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور، این دانشگاه را دانشگاه کارآفرین، دانشگاه حل مسئله متناسب با نیازهایِ منطقه و دانشگاه مرتبط با پارک علم وفناوری عنوان و ابرازکرد: دانشگاه آزاد باید درد مردم را رصد وحل کند و اساتید و دانشجویان راه حل انتخاب و ارائه کنند.

رهبر بابیان اینکه گیلان دارای ظرفیت های بالقوه و بالفعل است، گفت: توقع مردم از دانشگاه این است که آنها را درحل مسائل کمک کند و ارتباط دقیق و مستمری بین دانشجویان و صنعت برقرار شود و شما متخصصانی هستید که برای درد جامعه نسخه می پیچید.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه هاموظف هستند، برای حل مشکلات مردم ودولت راهکار بدهند، اظهارکرد: مشکلات اقتصادی، گرانی و بیکاری در جامعه وجود دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تاکید براینکه مسئولی که مسئولیت را پذیرفته همواره پشتیبانی و حمایت می شود، افزود: اصل شایسته سالاری دردانشگاه آزاد رعایت می شود.

دکتر ابراهیم چیرانی، رئیس جدید دانشگاه آزاد رشت، نیز درمراسمِ تکریم و معارفه ی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی رشت اظهارکرد: ما دانشگاه آزادی داشتیم که جز اولین هایِ کشور بود.

وی با بیان اینکه درگذشته، عملکردِ بسیارخوبی موجود بود، افزود: فرصت هایِ موجود اجازه می دهد مدیریتِ درآمد داشته باشیم.

رئیس جدید دانشگاه آزاد رشت گفت: اصل ۴۴ ، بخشِ تعاون و خصوصی را بالاتر از دولتی قرار داده است  و دانشگاه آزاد اسلامی می تواند از این فرصت استفاده کند و منابع ما نشان می دهد که می توانیم.

چیرانی بر کاهشِ تکیه به شهریه ی دانشجویان تاکید وتصریح کرد: صنعتِ توریسم و کشاورزی و برخی صنایعِ وابسته به شیمی باید توسعه یابد و دانشگاهِ آزاد استان می تواند دراین زمینه، گام های موثری را بردارد.

وی افزود: امیدواریم سال ۹۷ دانشگاهی داشته باشیم که آمارهایش رو به رشد داشته باشد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه