رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
  • کد خبر : ۲۳۳۳۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

جلسه ستاد بحران شهرداری رشت برای مقابله با بارش احتمالی برف برگزار شد

ظهر امروز ، جلسه ستاد بحران شهرداری رشت با جمعی از مدیران مرتبط شهرداری رشت برگزار شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، این جلسه با حضور محمدباقر بشردانش مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت، بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، علیرضا […]

ظهر امروز ، جلسه ستاد بحران شهرداری رشت با جمعی از مدیران مرتبط شهرداری رشت برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، این جلسه با حضور محمدباقر بشردانش مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت، بابک رمضانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، علیرضا حاجی پور رییس سازمان مدیریت پسماند و مجتبی شهرستانیمدیر پیشگیری و رفع تخلفات شهری شهرداری رشت برگزار شد.

بابک رمضانی: شرح وظایف همه سازمان ها قبل، حین و بعد از بارش برف مشخص شده است

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در این جلسه با بیان اینکه باید در زمان وقوع بارش برف شهر در حالت عادی به کار خود ادامه دهد اظهار داشت: باید شهر را در شرایطی قرار دهیم که مردم احساس نا امنی نکنند و اختلالی در زندگی روزانه آنها ایجاد نشود.

بابک رمضانی با اشاره به تهیه لباس فرم برای پرسنل شهرداری در حین خدمت رسانی در زمان بارش برف افزود: در سالهای گذشته زحمات پرسنل شهرداری چندان دیده نمی شد بنابراین برای اینکه مردم نیز ببینند که کارکنان شهرداری در شهر حضور دارند و اطمینان خاطر داشته باشند این لباسهای فرم ضروری است.

 
 
 

وی با اشاره به تهیه امکانات و تجهیزات در حد توان شهرداری گفت: شرح وظایف همه سازمانها و مناطق قبل، حین و بعد بارش مشخص شده است.

رمضانی افزود: دو بخش منابع انسانی و تجهیز ماشین آلات در دستورالعمل عملیات بسیار حائز اهمیت است و براساس این دستورالعمل هماهنگی بین سازمانها ایجاد شده است تا در بهره مندی از این دو بخش به صورت جزیره ای عمل نشود.

 
 
 

تاکید علیرضا حاجی پور بر کنترل مسیرهای آبگیر و مسیرهای اصلی پیش از بارش برف احتمالی

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت با اشاره به برنامه سازمان پسماند در مواجهه با بارش احتمالی برف اظهار داشت: اولویت برنامه های سازمان ایجاد همدلی بیشتر برای مقابله با بحران های احتمالی است.

علیرضا حاجی پور با اشاره به زحمات پرسنل شهرداری در بارش برف سالهای گذشته گفت: امسال برنامه بسیار مدونی تهیه شده است که توسط سازمانها و مناطق اجرا می شود.

وی تاکید کرد: قبل از شروع و وقوع بحران می بایست تمامی موارد مورد نیاز برای کنترل و نظارت بر بحران تهیه شود.

حاجی پور تجهیز ماشین آلات را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسیرهای آبگیر و مسیرهای اصلی شهر قبل از بحران احتمالی باید کنترل شوند.

 
 
 

در نظر گرفتن کارخانه کود آلی برای دفن موقت زباله در بحران در صورت بسته شدن راه دسترسی سراوان

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت گفت: پرسنل اجرایی در تمام بخش های شهرداری دارای چارت داخلی ستاد بحران هستند و مواردی که در حیطه وظایف هر بخش است مشخص شده است و همه مناطق و سازمانها در راستای هدف تعریف شده حرکت می کنند.

وی تاکید کرد: کارخانه کود آلی برای دفن موقت زباله در بحران در نظر گرفته شده که اگر راه دسترسی سراوان برای حمل زباله بسته شد با مشکلی روبرو نشویم البته سعی ما این است که به هیچ عنوان راه سراوان بسته نشود و تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت.

وی افزود: امید است با همدلی بیشتر کارها را پیش ببریم چرا که در شرایط بحران باید همدلی و هماهنگی بیشتر شود.

 
 
 

محمدباقر بشردانش از تجهیز و آمادگی ماشین آلات و انعقاد قرارداد مناطق با بخش خصوصی خبر داد

مدیر هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به ابلاغ چارت عملیاتی بحران شهر به همه مناطق و سازمانهای درگیر در بحران اظهارداشت: در این دستورالعمل تمام وظایف کلی و جزئی تدوین شده است.

محمدباقر بشردانش بر همدلی نیروها در زمان وقوع بحران تاکید کرد و گفت: تجهیز و آماده سازی ماشین آلات انجام شده است و مناطق با بخش خصوصی نیز قراردادهایی را منعقد کرده اند.

وی بازدید روزانه از ماشین آلات سنگین را لازم و ضروری دانست و افزود: شرکت های پیمانکاری در تامین لباس مناسب برای کارگران و تجهیزات مورد نیاز دقت لازم را داشته باشند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه