رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • کد خبر : ۲۳۳۲۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان :

خبری خوش برای کونگ فو کاران گیلانی در راه است!

رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان گفت: بدون شک رسیدن به سقف پتانسیلها  در این رشته ورزشی  نیازمند عزم  جدی همه کونگ فو کاران  و اجرای برنامه های فنی و علمی است  مجید  مهروانی رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان  در گفت و گو با  عصرصادق به بیان گزارشی از عملکرد یک […]

رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان گفت: بدون شک رسیدن به سقف پتانسیلها  در این رشته ورزشی  نیازمند عزم  جدی همه کونگ فو کاران  و اجرای برنامه های فنی و علمی است 

مجید  مهروانی رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان  در گفت و گو با  عصرصادق به بیان گزارشی از عملکرد یک ساله این هیئت پرداخت و اظهار داشت: در طول یکسال گذشته رتبه هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان از ۲۸ به ۱۴ ارتقا یافته است.

وی بااشاره به مکاتبات شفاهی ما بین فدراسیون و هیئت استان افزود: این رتبه به تازگی به زیر ۱۰  رسیده است  اما هنوز به صورت رسمی و اداری   به ما اعلام نشده است.

رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی  تعیین راه‌کارهای سودمند برای از میان برداشتن فاصله  بین  شرایط موجود و شرایط  مطلوب  وآرمانی را مورد تاکید قرار داد و افزود: در ابتدا سعی شد که اتحاد بین کونگ فو کاران گیلانی تقویت شد و یک حلقه منسجم برای اجرای برنامه ها تشکیل شد تا بتوان از تجربه و اطلاعات تک تک ورزشکاران به نحو احسن استفاده شود

وی با تصریح بر اینکه بدون شک رسیدن به سقف پتانسیلها  در این رشته ورزشی  نیازمند عزم  جدی همه کونگ فو کاران  و اجرای برنامه های فنی و علمی است خاطرنشان کرد: بدون شک به کارگیری ایده های خلاق و نوآورانه بهترین راه برای رسیدن به اهداف مدنظر است ؛بنابراین با همفکری  راهکارهای مناسب برای حل مشکلات شناسایی و به کار گرفته شد.

وی تصریح کرد: نگاهی به عوامل بازدارنده شناسایی شده نشان داد که در بخش بانوان مشکلات عدیده ای وجود دارد اما با همفکری و همیاری بانوان ورزشکار امروز در حوزه بانوان فعالیتهای خوبی انجام شد و بانوان کونگ فو کار گیلانی  به خوبی پای کار هستند .

وی گلایه بانوان از عدم حمایتهای مسئولان در ادوار گذشته را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: در بخش بانوان  پتانسیل های خوبی  وجود دارددارد که با مدیریت و برنامه ریزی درست می تواند  برای کشور افتخار آفرین باشد. اامروز بانوان ما با امید بازگشته اند و نائب رئیس حوزه بانوان با تمام قدرت و توان به دنبال رفع مشکلات  پیش روی ورزشکاران است.

رئیس هیئت کونگ فوی گیلان تصریح کرد: درسال گذشته بانوان کونگ فو کار گیلانی در بخش بزرگسالان دوم را کسب کردند و در جوانان مقام سوم را در سبکهای مختلف  به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به  اعزام کونگ فو کاران گیلانی به مسابقات باکو برای اولین بار در طی یکسال گذشته تصریح کرد: آقایان کونگ فو کار گیلانی در طی یکسال گذشته به هر مسابقه ای اعزام شدند  مدال های رنگین برای گیلان  سوغات آوردند    و این جای بسی افتخار است که آقای میر دادود موسوی از گیلان کاپیتان  تیم ملی شد و در مسابقات بلاروس موفق به کسب مقام سوم شد.

رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی   گیلان تصریح کرد: در کل کشور تنها سه استان در مسابقات آزاد شرکت داشتند که یکی از این استان ؛ گیلان بود و سایر استانها در مسابقات نیمه آزاد شرکت داشتند.

وی کونگ فو را ورزشی فنی و علمی  با حرکاتی هنرمندانه و حساب شده عنوان کرد و گفت: گیلان دارای داوران و مربیان بین المللی بسیار خوب است که همگی پای کار هستند و بازگشتند و به کشف و جذب و پرورش استعدادهای جدید مشغول هستند.

مهروانی تاکید کرد: در کل استان ۱۹۰ مربی  و داور در دوبخش آقایان و بانوان  فعالیت دارند که  این بین  در بخش بانوان دو مربی بین المللی و در بخش آقایان سه مربی  و داور بین المللی حضور دارند . من نیز با کونگ فو بیگانه نیستم و از سال ۷۲ کونگ فو کار می کنم و در مدت به مقام مخلف قهرمانی در کشور و استان دست یافتم و  با چالش ها و مشکلات این رشته ورزشی آشنایی دارم .

رئیس هیئت کونگ فوی و هنرهای رزمی  گیلان از فعالیت ۵۰ باشگاه مخصوص این ورزش در گیلان خبر داد و در ادامه عملکرد کمیته فنی کونگ فوی گیلان را مثبت و قابل تقدیر ارزیابی کرد و گفت:   در طی یکسال اخیر فعالیتهای به خوبی استارت خورده و کونگ فوی گیلان در حال رشد و حرکت رو به جلو است و به روزهای اوج خود بازگشته است و نگاه هیات کونگ فوی گیلان رسیدن به رتبه یک تا سه است و این مهم با کمک همه ورزشکاران محقق می شود.

وی از مسئول سبک توآ و رزم گیلما تشکر کرد و گفت:  مسئولان این دوسبک از فعالاترین سبک های کونگ فو در گیلان  هستند.

رئیس هیئت کونگ فوی گیلان  با اشاره به مشکلات ارتباطی که در گذشته وجود داشت اظهار داشت: امروز با اداره کل و فدراسیون به صورت آنلاین و اتوماسیون در ارتباط هستیم و مشکلاتی در ارتباط با قطعی برق در دو ماه گذشته وجود داشت که رفع شد .

وی از برنامه ریزی جهت برگزاری  نخستین همایش بزرگ کونگ فوی گیلان خبر داد و گفت: در این همایش از قهرمانان و پیشکسوتان کونگ فوی استان تجلیل می شود .

مهروانی تاکید کرد: خبری خوش برای جامعه کونگ فوی گیلان در راه است که هنوز قرارداد این کار قطعی نشده است به محض قطعی شدن از طریق رسانه ها اعلام می شود .فقط به این امر اکتفا می کنم که این کار برای اولین بار در گیلان طی ۱۵ سال عمر هیئت کونگ فوی انجام می شود و سبب ایجاد روحیه و انگیزه ای بیشتر برای جمعیت کونگ فو کار گیلان خواهد شد.

رئیس هیئت کونگ فوی گیلان تاکید کرد: آمار جمعیت تحت پوشش بیمه ما به دلیل مشکلاتی که از ادوار گذشته وجود داشت بسیار کاهش یافته است و این آمار در رشت به ۲۵۰ نفر رسیده بود و ما تلاش کردیم این آماررا افزایش دهیم خوشبختانه تغییر و تحولاتی که در سیستم بیمه « یکساله شدن مدت بیمه » رخ داد در افزایش امار جمعیت تحت پوشش به ما کمک کرد.

مهروانی افزود:بالای ۵۰ مربی در شهرستان رشت و بخشها با هیئت همکاری می کنند و آمار جمعیت تحت پوشش ما در شهرستان رشت به ۷۰۰ نفر رسیده است و به همه روسای شهرستانها اعلام شده که بیمه را در اولویت قرار دهند چرا که برای فدراسیون نیز این امر بسیار حائز اهمیت است.

رئیس هیئت کونگ فو و هنرهای رزمی با تشکر از زحمات بی دریغ و اهتمام ویژه مدیر کل ورزش و جوانان گیلان برای رشد و تعالی ورزش کونگ فو در این استان   تاکید کرد: امروز کونگ فوی استان مسیر رشد را طی می کند و تا رسیدن به دوران طلایی خود مسیر پر فراز و نشیب پیش رو دارد ؛ از خانواده بزرگ کونگ فوی گیلان دعوت می شود خود را هماهنگ با مسیر پیشرفت بدانند و وارد میدان شوند و  برای رفع مشکلات چاره  اندیشی کنند چرا که شایعه سازی تنها به این ورزش اصیل ایرانی ضربه وارد می کند .

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه