رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • کد خبر : ۲۳۱۶۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

برنامه راهبردی علوم پزشکی گیلان به عنوان الگویی در وزارت بهداشت مورد توجه است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: برنامه راهبردی علوم پزشکی گیلان به عنوان یک الگو در وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته است، لذا در این زمینه، بدون استفاده از روش‌های علمی و فقط با تکیه بر تجربیات فردی نمی‌توان به بهبود دست یافت. به گزارش عصرصادق ، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در جلسه تبیین برنامه راهبردی […]

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: برنامه راهبردی علوم پزشکی گیلان به عنوان یک الگو در وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته است، لذا در این زمینه، بدون استفاده از روش‌های علمی و فقط با تکیه بر تجربیات فردی نمی‌توان به بهبود دست یافت.

به گزارش عصرصادق ، دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک در جلسه تبیین برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سه حوزه؛ معاونت اجتماعی، مدیریت منابع انسانی و مدیریت آمار و فناوری اطلاعات، بازنگری را لازمه پویایی یک برنامه راهبردی برشمرد و گفت: مولفه‌های محیطی و شرایط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جامعه مدام در حال تغییر هستند و توجه به این تغییرات می‌تواند منجر به بهبود فرایندها و کارمدی برنامه‌ها شود.

وی، افزود: تبیین برنامه راهبردی منوط به یک حوزه خاص در یک سازمان نیست؛ بلکه برای دستیابی به اثرات و مزایای برنامه راهبردی تدوین و اجرای آن به صورت آبشاری در همه سطوح ضروری است.

یوسف‌زاده چابک، با اشاره به اهمیت برنامه راهبردی و تاثیرات آن جهت قرار گرفتن سازمان‌ها در مسیر توسعه، تاکید کرد: استفاده از روش‌های علمی در مدیریت می‌تواند متضمن موفقیت باشد و دستاوردهای اخیر دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه‌های مختلف به ویژه تراز مثبت مالی دانشگاه در سال ۹۵ و تغییر دیدگاه وزارت بهداشت به دانشگاه و استقرار برنامه مدیریت هزینه و افزایش درآمد همه متاثر از استقرار برنامه راهبردی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

وی، ادامه داد: امروز این برنامه به عنوان یک الگو در وزارت بهداشت مورد توجه قرار گرفته است، لذا در این زمینه، بدون استفاده از روش‌های علمی و فقط با تکیه بر تجربیات فردی نمی‌توان به بهبود دست یافت .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: توجه به عرصه‌های بین‌المللی و رقابت در این عرصه می‌تواند به حرکت رو به رشد دانشگاه شتاب ببخشد بنابراین، فرهنگ سازمانی نادرست باید به فراموشی سپرده شود و اخلاق حرفه‌ای، خلاقیت و نوآوری و ارزش آفرینی برای ذی‌نفعان باید در سرلوحه فعالیت مدیران و کارکنان قرار بگیرد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه