رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۹
  • کد خبر : ۲۲۷۵۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
در مراسم رونمایی از پوستر جشنواره سوگ صحنه مطرح شد:

کمبود جشنواره در شهر رشت/برند سازی شهر رشت با تئاتر

پوستر جشنواره سوگ صحنه رونمایی شد. به گزارش عصرصادق ؛ محمد پورحسن رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رشت در نشست رونمایی از پوستر جشنواره سوگ صحنه  با بیان اینکه رسانه‌ها بهترین یاور در انتشار مسایل فرهنگی در جامعه هستند، گفت: این قشر بی‌ادعا و زحمتکش بیشترین نقش را در اشاعه فرهنگ در جامعه ایفا […]

پوستر جشنواره سوگ صحنه رونمایی شد.

به گزارش عصرصادق ؛ محمد پورحسن رییس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان رشت در نشست رونمایی از پوستر جشنواره سوگ صحنه  با بیان اینکه رسانه‌ها بهترین یاور در انتشار مسایل فرهنگی در جامعه هستند، گفت: این قشر بی‌ادعا و زحمتکش بیشترین نقش را در اشاعه فرهنگ در جامعه ایفا می‌کنند و بنده در این مورد از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی همچنین از استاد رضا میر معنوی و فرزندش که اجرا کننده این جشنواره بودند تشکر و کرد و گفت: این جشنواره برای اهل بیت و امام حسین (ع) است و هرکس هر قدمی در راه احیای دینی بردار خیرات آن به زندگیش برمی‌گردد.

پورحسن افزود: گیلانی‌ها در احیای عاشورا نقش زیادی داشتند. آل‌بویه اولین حاکمانی بودند که در راه احیای عاشورا و قیام امام حسین گام برداشتند و به دوش گرفتن اولین حکومت شیعه بعد از امامان برای ما گیلانیان افتخار است.

هر قشری به زبان خود برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کند

هومن میر معنوی مسئول اجرایی جشنواره نیز اظهار کرد: تئاتر گیلان ۱۲۰ سال قدمت دارد اما کمبود جشنواره در شهر رشت دیده می‌شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته شور اشتیاق جوانان رشت که سبب دلگرمی ما شد، گفت: همین امر سبب شد که امسال به صورت استانی برگزار شد.

میرمعنوی خاطرنشان کرد: تا کنون ۲۴ متن از کل استان به جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۱۳ متن مجوز گرفتند و ۵ متن در جشنواره ارائه کار خواهد کرد.

وی افزود: جشنواره در سوگ صحنه روز چهارشنبه ۲۵ آبان افتتاح و تا ۲۹ آبان ادامه خواهد داشت و اختتامیه آن در سالن وارش خاتم الانبیاء رشت برگزار خواهد شد.

میرمعنوی با بیان اینکه شهر رشت نیازمند چنین حرکات فرهنگی است، گفت: هر قشری به زبان خود برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کند و هنرمندان نیز با زبان تئاتر این کار را انجام خواهند داد.

همه ما مدیون عاشورا هستیم

در ادامه نشست رضا رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه همه ما مدیون عاشورا هستیم و درسهای بزرکی از این واقعه گرفتیم، افزود: هر پیروزی که در کشور بدست آوردیم ریشه دینی دارد.

وی با بیان اینکه هنوز هم تعزیه اثر گذار است، تصریح کرد: این هنر سینه به سبنه به ما رسیده است و باید امروز با ابزار و گفتمان خودمان برای انتقال عاشورا به آیندگان کمک کنیم.

رسولی با بیان اینکه برای شورای شهر رشت که به دنبال برندسازی هستند این بهترین فرصت است، گفت: در شورای چهارم احیای تماشاخانه در دستور کار قراردادیم که بسیار کار سختی بود. خدا را شکر می‎کنم که در شورای پنجم فضای بسیار مناسبی برای چنین مقوله‌هایی وجود دارد.

در ادامه نشست مصباح معاون هنری ارشاد استان گیلان گفت: برای بنده بسیار افتخار است که ابتدای کارم با نام امام حسین(ع) آغاز میشود. از استاد میرمعنوی بسیار سپاسگزارم که همیشه در عرصه های فرهنگی پیشتاز بودند و هستند.

وی ادامه داد: این جشنواره پتاسیل بالایی دارد و امیدوارم به صورت کشوری شود.

گفتنی است در پایان از پوستر جشنواره نیز رونمایی شد./دیار میرزا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه