رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۸
  • کد خبر : ۲۲۷۰۸
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
کوتاهی شهرداری رشت در کم شدن بحران سراوان

اگر خسارت رانش زباله هر چه سریعتر جبران نشود، شهردار رشت به دادگاه معرفی خواهد شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: ورود شیرابه زباله‌های از هر ۴لیتر در هر ثانیه به ۱۴لیتر در هر ثانیه، افزایش پیدا کرده است. علی اصغر خودکار در گفت‌و‌گو با ایسنا، گفت: برای بهبود وضعیت زباله سراوان باید اقدامات جدی‌تری انجام شود. وی افزود: شهرداری رشت در انجام اقدامات لازم برای کم‌شدن وضعیت بحرانی […]

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت گفت: ورود شیرابه زباله‌های از هر ۴لیتر در هر ثانیه به ۱۴لیتر در هر ثانیه، افزایش پیدا کرده است.

علی اصغر خودکار در گفت‌و‌گو با ایسنا، گفت: برای بهبود وضعیت زباله سراوان باید اقدامات جدی‌تری انجام شود.

وی افزود: شهرداری رشت در انجام اقدامات لازم برای کم‌شدن وضعیت بحرانی جایگاه دفن زباله سراوان کوتاهی می‌کند.

خودکار با بیان اینکه به طور میانگین هر ثانیه ۴ لیتر شیرابه از جایگاه دفن زباله سراوان می‌شود، خاطر نشان کرد: بارندگی‌های اخیر موجب شد که حجم شیرابه این جایگاه دفن بیشتر شود و حتی در مواردی در هر ثانیه ۱۴لیتر شیرابه وارد رودخانه‌های رشت می‌شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست رشت شیرابه را از عوامل ازدیاد جمعیت مگس، بیماری و دیگر مشکلات برای ساکنین دانست و تصریح کرد: رانش اخیر زباله در جایگاه دفن زباله سراوان مشکلات جدی برای این جایگاه به وجود آورده است و سطح بیشتری از جنگل سراوان را اشغال کرده است.

وی گفت: زباله‌های جدیدی که وارد جایگاه دفن زباله سراوان تهدیدی جدی محسوب می‌شوند، چون تولید زباله و حشارت موذی بیشتری را فراهم می‌کنند.

علی اصغر خودکار افزود: اگر هر چه سریعتر برای نصب زباله سوز استاندارد نصب نشود، مجبور خواهیم شد از شهردار رشت شکایت کنیم.

وی با بیان اینکه عدم حضور شهردار و معاونین وی در جلسه فرمانداری رشت در خصوص بررسی وضعیت جایگاه دفن زباله هم بسیار عجیب بود، گفت: در حال حاضر خسارت‌هایی که در اثر رانش زباله در این جایگاه به وجود آمده است در حال بررسی است و اگر هر چه سریعتر جبران نشود، شهردار جدید رشت به دادگاه معرفی خواهد شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه