رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۴
  • کد خبر : ۲۲۶۹۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

ارائه خدمات درمانی رایگان به ۱۵ هزار و ۴۳۷ نفر درکربلا

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: همزمان با مراسم اربعین امام حسین (ع)، تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با راه‌اندازی درمانگاه موکب المحسنین در کربلای معلا، تاکنون به ۱۵ هزار و ۴۳۷ نفر خدمات درمانی رایگان ارایه کرده است. به گزارش عصر صادق؛ دکتر علی داودی،  با اشاره به اعزام یک تیم ۱۸ نفره گروه […]

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: همزمان با مراسم اربعین امام حسین (ع)، تیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با راه‌اندازی درمانگاه موکب المحسنین در کربلای معلا، تاکنون به ۱۵ هزار و ۴۳۷ نفر خدمات درمانی رایگان ارایه کرده است.

به گزارش عصر صادق؛ دکتر علی داودی،  با اشاره به اعزام یک تیم ۱۸ نفره گروه پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان جهت ارائه خدمات درمانی به زائرین حسینی، اظهار کرد: این گروه متشکل از هشت پزشک، پرستار، تکنسین دارویی و بهداشت توانست با راه‌اندازی درمانگاه موکب المحسنین گیلان در کربلای معلی به بیش از ۱۵هزارنفر از زایرین و مجاورین حرم امام حسین (ع) را تحت ویزیت رایگان و مداوا قرار دهد .

وی، تصریح کرد: تیم مشترک دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان سپاه استان در دو مرکز درمانی، مسوولیت مداوای زائران ایرانی و خارجی را به عهده داشتند که بیش از ۳۴ درصد از این بیماران، زائران خارجی از کشورهای عراق، آذربایجان، روسیه، پاکستان و لبنان بودند و با توجه به ارایه خدمات شبانه‌روزی در این موکب، حدود ۱۲۰ میلیون تومان دارو و تجهیزات تا کنون مصرف شده است .

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عمده مراجعات زائرین را مشکلات دیابتی، بیماری‌های قلبی و عروقی، اسهال و استفراغ ناشی از بیماری‌های ویروسی و ضایعات پوستی و سوختگی عنوان کرد و افزود: دو نفر از زائران ایرانی که دچار سوختگی با درصد بالا بودند توسط آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان‌های ایران اعزام شدند .

به گزارش ایسنا، همزمان با شروع پیاده روی اربعین، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی استان گیلان نیز جهت ارایه خدمات به زایرین اربعین به کربلای معلا اعزام شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه