رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • کد خبر : ۲۲۰۳۵
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
نماینده رشت درمجلس:

ما مجوزها و بودجه لازم را دراختیار پارک های علم وفناوری قرار می دهیم

نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی، پائین بودن خلاقیت اقتصاد و صنعت یک کشور را مصرف کننده محصولات خارجی قرار می دهد و زمینه آسیب پذیری را فراهم می کند، گفت: درمجلس مصمم هستیم مجوزها، بودجه  وقوانین لازم را دراختیار پارک های علم وفناوری قراردهیم. به گزارش عصرصادق، غلامعلی جعفرزاده، در پنجمین اجلاس بین المللی و […]

نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی، پائین بودن خلاقیت اقتصاد و صنعت یک کشور را مصرف کننده محصولات خارجی قرار می دهد و زمینه آسیب پذیری را فراهم می کند، گفت: درمجلس مصمم هستیم مجوزها، بودجه  وقوانین لازم را دراختیار پارک های علم وفناوری قراردهیم.

به گزارش عصرصادق، غلامعلی جعفرزاده، در پنجمین اجلاس بین المللی و کارگاه آموزشی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی، تحت عنوان «جهانی شدن؛ مشارکت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» اظهارکرد: جهانی شدن اقتصاد، گرایش و جهت‌گیری اقتصاد با توجه به وابستگی درونی و نگاه جهانی است.

وی با اشاره به اینکه موسسه ای را جهانی می دانیم که همه جهان را قلمرو فعالیت خود می داند و دیدگاه مدیرانش تنها به محیط های محلی محدود نمی شود، بیان کرد: چنین موسسه ای درگستره جهانی می اندیشد، تصمیم می گیرد و سیاست گذاری می کند.

نماینده رشت درمجلس جهانی شدن اقتصاد را نیازمند دوعنصرجهانی شدن بازارو تولید دانست و افزود:  پائین بودن خلاقیت را می توان یکی از نقاط ضعف اقتصاد درجهانی شدن برشمرد.

جعفرزاده گفت: این مسله اقتصاد و صنعت یک کشور را مصرف کننده محصولات خارجی قرار می دهد و این خود زمینه آسیب پذیری را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه در این عرصه افراد نوپا و نوآور به دنبال کشف یافته ها وعرصه های علمی، تحول ایجاد می کنند، تصریح کرد: با عنایت به این موضوع ضرورت وجودی پارک های علمی و فناوری بیش از پیش مشخص می شود.

نماینده رشت درمجلس با اشاره به اینکه ما درپالمان ایران مصمم هستیم مجوزهای لازم را دراختیار پارک های علم وفناوری قراردهیم، عنوان کرد: مابودجه واعتبارات وهمچنین قوانینی را که نیازاست، دراختیارقرار می دهیم.

جعفرزاده افزود: خوشحال می شویم که قوانین خوب کشورهای دیگر را درباره پارک های علم و فناوری دراختیار داشته باشیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه خروجی این کارگاه طوری باشد که درجهت ارتقای سطح قانونی مجموعه استفاده شود، گفت: مجلس ایران توجه ویژه ای به پارک های علم و فناوری داشته است.

نصرتی شهرداررشت  نیز دراین اجلاس با بیان اینکه زیرساخت ها را طوری فراهم کنیم که خواهر خوانده های مشابه شهر رشت درکشورهای اسلامی داشته باشیم، تصریح کرد: ویژگی های شهر رشت و منطقه آزاد انزلی وپارک علم و فناوری  را به عنوان زیرساخت ارتباطی راه ابریشم می توان برشمرد.

وی با اشاره به اینکه مقر مجمع جهانی جاده ابریشم از سوی سازمان ملل درایران است، اعلام کرد: یکی از دبیرخانه های مجمع جاده ابریشم در شهر رشت راه اندازی می شود.

شهردار رشت به ذخیره تجارب در حوزه مدیریت شهری شبکه ای درایران اشاره کرد و افزود: راه حل های جهانی با ۲۷ هزار تجربه موفق که از سال ۹۶ جمع آوری شده در ایران ذخیره شده و می توانیم در کشور های اسلامی به اشتراک بگذاریم.

نصرتی برلزوم پرداختن به صنعت گردشگری در پارک علم وفناوری، با همراهی مجمع جهانی شهرهای اسلامی تاکید کرد وگفت: استان گیلان و شهر رشت درسال ازنعمت الهی برخوردار است و ۳۰ تا ۳۵ میلیون گردشگر درسال وارد این استان وشهر رشت می شوند.

وی تاکید کرد: درصنعت گردشگری با زیرساخت هایی که دربرنامه آینده است می توانیم بیشترین اشتراک گذاری را با کشورهای اسلامی داشته باشیم.

شهردار رشت ازایجاد دبیر خانه‌ی مجمع جهانی جاده ابریشم در شهر رشت خبر داد وافزود: مابرای گردشگری ۱۷ پروژه کلان مقیاس درجذب سرمایه گذار بین المللی داریم.

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه