رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • کد خبر : ۲۲۰۳۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
رئیس پارک علم وفناوری گیلان:

هدف کارگاه آموزشی بین المللی جهانی شدن، تجاری سازی فناوری و تولید ثروت از علم است

رئیس پارک علم وفناوری گیلان گفت: توانمندسازی مدیران پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و پژوهشی کشورهای اسلامی و کمک به این کشورها برای تجاری سازی فناوری و تولید ثروت از علم، هدف برگزاری پنجمین اجلاس بین المللی و کارگاه آموزشیِ «جهانی شدن؛ مشارکت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» است. به گزارش عصرصادق؛ دکتر مجید […]

رئیس پارک علم وفناوری گیلان گفت: توانمندسازی مدیران پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و پژوهشی کشورهای اسلامی و کمک به این کشورها برای تجاری سازی فناوری و تولید ثروت از علم، هدف برگزاری پنجمین اجلاس بین المللی و کارگاه آموزشیِ «جهانی شدن؛ مشارکت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» است.

به گزارش عصرصادق؛ دکتر مجید متقی‌طلب در پنجمین اجلاس بین المللی و کارگاه آموزشی تحت عنوان «جهانی شدن؛ مشارکت و تعاون در اقتصاد نوآورانه» در رشت، اظهارکرد: این اجلاس آموزشی از  برنامه مشترک ۳ ساله شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی با مشارکت سازمان همکاری های اسلامی (COMSTECH) و بانک توسعه اسلامی (IDB)، برگزار می شود.

وی هدف از این رویداد بین المللی را توانمندسازی مدیران پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و پژوهشی کشورهای اسلامی و کمک به این کشورها برای تجاری سازی فناوری و تولید ثروت از علم دانست و بیان کرد: این اجلاس بین المللی در تاریخ ۲۲ لغایت ۲۶ مهرماه ۱۳۹۶، با حضور ۴ تن از مدرسین مجرب این حوزه از کشور مالزی و ۳۰ تن از مدیران و نمایندگان پارک های علم و فناوری و مراکز علمی و تحقیقاتی کشورهای اسلامی برگزار می شود.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به شرکت تعدادی از روسا و مدیران پارک ها و مراکز رشد کشور دراین اجلاس افزود: کشورهایی که مدیران و نمایندگان پارک های علم و فناوری شان دراین اجلاس شرکت می کنند، عراق، پاکستان، اندونزی، بنگلادش، لبنان، سودان، تونس، نیجریه، آذربایجان، مالزی، افغانستان، قزاقستان، عمان و افغانستان هستند.

مصطفی سالاری، استاندارگیلان نیز دراین اجلاس اظهارکرد: کشورهای اسلامی در خیلی از وجوه با هم مشترک هستند که یکی ازآنها این است که انسان هایی که دراین کشورها زندگی می کنند، مورد موهبت خدا هستند و این کشورها از منابع قوی ومواهب طبیعی برخوردارند.

وی با اشاره به اینکه چیزی که می بینیم، عدم استفاده از این مواهب طبیعی است، بیان کرد: این موضوع باعث شده است در این جا گرد هم بیاییم تا دانش را با مواهب طبیعی پیوند بزنیم.

استاندار گیلان وجود نفت، گاز، ذغال سنگ و شرایط آب و هوایی مناسب را ازمواهب کشورهای اسلامی برشمرد وافزود: باید بپذیریم که نتوانستیم ازاین این مواهب استفاده کنیم، درحالیکه بسیاری از کشورهایی که از این مواهب برخوردارنیستند، با تکیه برمنابع انسانی توانستند، گام های قوی و خوبی برای پیشرفت بردارند.

سالاری مردم کشورهای اسلامی را برخوردار از استعداد کافی خواند وگفت: با توجه به مواهب موجود در  این کشورها، امیدواریم، با این نشست ها بتوانیم مسیر خوبی را با استفاده از علم و فناوری طی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: مزیت های نسبی و سرزمین های برتر هرناحیه را شناسایی کنیم  تا با علم و فناوری برتر، در آن حوزه بتوانیم خود را تقویت کنیم.

استاندارگیلان با بیان اینکه سپس به سمت نوآوری خواهیم رفت، برای اینکه بتوانیم از مواهب بهتر استفاده کنیم، تصریح کرد: ازابتدا باید نگاه به سمت تجاری سازی باشد و باید کارمان به صرفه و امکان پذیر باشد.

سالاری به صاحب نامی گیلان درکشاورزی و گردشگری اشاره کرد و افزود: موهبت های خوبی را خدا به ما عطا کرده است، ما حتما با بهره گیری از دانش شما دانشمندان از ظرفیت هایی که بهره نگرفتیم، استفاده می کنیم وهم ظرفیتِ فعالیت های جاری را ارتقا می دهیم.

وی برلزوم توجه جدی به شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و گفت: ازهمه موضوعاتی که با گیلان و ایران مرتبط است استقبال می کنیم، وشما حلقه وصلی بین ظرفیت های منابع انسانی و مواهب طبیعی شوید.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه