رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
  • کد خبر : ۲۱۸۷۴
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

آمار تکان‌دهنده تولید زباله در روستاهای گیلان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: روزانه ۶۰۰تن زباله در روستاهای گیلان تولید می‌شود. به گزارش عصرصادق , مازیار سیدنژاد  با بیان اینکه سرانه تولید روستایی هر نفر در گیلان روزانه ۶۵۰گرم است،گفت: با توجه جمعیت ۹۳۰هزار نفری روستاهای گیلان به طور میانگین در مجموع روزانه ۶۰۰تن زباله در روستاهای گیلان تولید […]

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: روزانه ۶۰۰تن زباله در روستاهای گیلان تولید می‌شود.

به گزارش عصرصادق , مازیار سیدنژاد  با بیان اینکه سرانه تولید روستایی هر نفر در گیلان روزانه ۶۵۰گرم است،گفت: با توجه جمعیت ۹۳۰هزار نفری روستاهای گیلان به طور میانگین در مجموع روزانه ۶۰۰تن زباله در روستاهای گیلان تولید می‌شود.

وی افزود: برای جمع آوری روستاهها روشهای مختلفی اجرا می‌شود و برای روستاهای کم جمعیت به طور معمول یک روز در هفته جمع‌ آوری زباله‌ها انجام می‌شود و در روستاهای با جمعیت بیشتر جمع‌آوری پسماندها در دفعات بیشتری در هفته صورت می‌گیرد.

سیدنژاد ادامه‌داد: برای مدیریت پسماند روستایی اقدامات خوبی به صورت مقطعی و پایلوت در روستاهای استان انجام شد، اما به دلیل عدم استمرار و عدم پایش نظارت لازم نتایج مطلوب بدست نیامد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به وجود ۷۵۰دهیاری در ۲هزار و ۵۰۰روستای استان خاطرنشان‌کرد: برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای بهره‌گیری لازم از ظرفیتها انجام شده است و راهبرد اصلی ما در این برنامه‌ریزی‌ها توسعه تفکیک زباله از مبداء است.

وی با بیان اینکه عدم خروج زباله‌تر از روستاها و اجرای کمپوست خانگی به عنوان یک راه حل پایدار در نظر گرفته شده است، از آموزش دهیاران، مردم روستا، معلمین روستاها و … به کمک سازمان‌های مردم نهاد خبرداد و گفت: توانسته‌ایم حلقه‌های مدیریت پسماند محلی را در برخی از روستاها تشکیل دهیم.

سیدنژاد تاکید کرد: همکاری و پیگیری بخشداری‌‌ها، فرمانداری‌ها و مشارکت روستاییان کلید اصلی حل مشکلات پسماند برای رسیدن به نقطه مطلوب مدیریت پسماند روستایی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان افزود: فرایندمدیریت پسماند روستایی با تغییرات دهیاران و  دیگر مسئولین روستایی نباید دچار تزلزل شود. /ایسنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه