رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
  • کد خبر : ۱۴۷۹۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
بار دیگر رشت، شهر اولین ها می شود

ایجاد موزه خوراک و دمنوش برای نخستین بار در رشت

عضو انجمن گیاه در مانی ایران افزود: در بحث موزه خوراک دو کشور آمریکا و ژاپن به خوبی فعالیت دارند و رشت با ایجاد موزه خوراک و دمنوش می تواند در سطح دنیا بار دیگر جز نخستین ها شود. به گزارش عصرصادق ، دکتر بابایی ، استادیار دانشگاه گیلان در  افتتاح نخستین پارک گیاهان دارویی […]

عضو انجمن گیاه در مانی ایران افزود: در بحث موزه خوراک دو کشور آمریکا و ژاپن به خوبی فعالیت دارند و رشت با ایجاد موزه خوراک و دمنوش می تواند در سطح دنیا بار دیگر جز نخستین ها شود.

به گزارش عصرصادق ، دکتر بابایی ، استادیار دانشگاه گیلان در  افتتاح نخستین پارک گیاهان دارویی در خیابان جوان رشت با بیان اینکه شهردار جوان و خلاق شهر رشت باعث تحولات خوبی در رشت شده اند اظهار داشت: در دنیا امروز پارک موزه های معتبری وجود دارند .

وی با اشاره به تنوع گیاهی موجود در پارک خیابان جوان تصریح کرد:ایجاد موزه خوراک و دمنوش در دستور کار شهرداری رشت قرار دارد.

عضو انجمن گیاه درمانی ایران افزود: در بحث موزه خوراک دو کشور ایالات متحده آمریکا و ژاپن به خوبی فعالیت دارند و رشت با ایجاد موزه خوراک و دمنوش می تواند در سطح دنیا بار دیگر جز نخستین ها شود.

استادیار دانشگاه گیلان در رشته گردشگری و توریسم با بیان اینکه باید انتقاد مغرضانه از هم را کنار بگذاریم و همه شهروندان دست به دست هم دهیم خاطرنشان کرد: در کنار پارک دمنوش خیابان جوان در برنامه ها ایجاد اتاق ادبیات گنجانده شده است .

بابایی با بیان اینکه امروز در دنیا گردشگری سلامت حرف اول را می زند افزود: برای این امر باید در شهر رشت برنامه ریزی سنجیده ای با همکاری همگان انجام شود.

 عصرصادق:  اولین ها در رشت
رشتیها جزء اولین ایرانیها بودن که به دختراشون اجازه رفتن به مدرسه و تحصیل دادند..
اولین داروخانه شبانه روزی ایران(داروخانه کارون) و اولین خانه سالمندان و معلولین ایران توسط دکتر آرسن در رشت احداث شد.
اولین بانک ایران (بانک سپه) در رشت تاسیس شد.
اولین بازیگر تئاترِ زنِ ایران (مرحوم فرخ لقا هوشمند) رشتی بود.
رشت اولین شهر برای صادرات و واردات با اروپا بود.
اولین کتابخانه ی ملی ایران, کتابخانه ملی رشت بود.
انتهای پیام/*

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه