رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۴
  • کد خبر : ۱۴۷۸۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
فرماندار شفت:

شهرستان شفت در حوزه برق‌رسانی نیازمند نگاه ویژه است

فرماندار شفت با بیان اینکه زیرساخت‌های حوزه برق‌رسانی در شهرستان شفت فرسوده است گفت: شهرستان شفت در حوزه برق‌رسانی نیازمند نگاه ویژه است. به گزارش عصر صادق ، محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست خبری در شفت با اشاره به اینکه کل اعتبارات عمرانی شهرستان شفت بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان و ۴ درصد از […]

فرماندار شفت با بیان اینکه زیرساخت‌های حوزه برق‌رسانی در شهرستان شفت فرسوده است گفت: شهرستان شفت در حوزه برق‌رسانی نیازمند نگاه ویژه است.

به گزارش عصر صادق ، محمدرضا محسنی صبح امروز در نشست خبری در شفت با اشاره به اینکه کل اعتبارات عمرانی شهرستان شفت بالغ بر ۱۷ میلیارد تومان و ۴ درصد از سهم اعتبارات کل استان است اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه عمرانی شفت پروژه ملاسرا-شفت -زنجان است که یک پروژه ملی در شهرستان محسوب می‌شود.

فرماندار شفت با بیان اینکه پروژه مذکور در دو فاز تعریف شده و در فاز نخست ۱۲ کیلومتر و فاز دوم ۹۰ کیلومتر است افزود: تاکنون اعتباری بالغ بر ۸۳۴ میلیون تومان از سرجمع اعتبارات ابلاغ شده به این پروژه تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به پروژه سد لاسک در این شهرستان و با بیان اینکه بهره‌برداری و استفاده از آب این سد در شهرستان از اهمیت ویژه‌ای در وضعیت کنونی خشکسالی برخوردار است خاطرنشان کرد: با ساخت و بهره‌برداری از این سد آب شرب و آب زراعی این شهرستان به‌درستی تامین می‌شود.

محسنی توانمندی‌های شهرستان شفت را در کشاورزی و گردشگری گسترده عنوان کرد و افزود: شفت ۱۴ هزار و ۳۳۰ هکتار اراضی شالیکاری و ۵۲۰ هکتار باغ توتستان دارد و این شهرستان سالانه ۷۵ تن پیله تر تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه این شهرستان ۱۰ واحد صنعتی دامپروری و بالغ بر ۳۶۸ دامداری سنتی شیری دارد تصریح کرد: امسال در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در قالب طرح روستای بدون بیکار در بخش گردشگری و کشاورزی در شفت اقدامات ویژه‌ای انجام شده است.

فرماندار شفت حوزه صنایع تبدیلی را در شهرستان شفت ضعیف دانست و تاکید کرد: در بخش صنایع تبدیلی جلسات مطلوبی با یک سرمایه‌گذار در شهرستان انجام شده است و در آینده‌ای نزدیک شفت در بحث صنایع تبدیلی فعال می‌شود.

محسنی با اشاره به شهرک صنعتی خرفه کل در شفت و با بیان اینکه این شهرک ۱۴۴ واحد صنعتی دارد اعلام کرد: ۳۰ واحد در شهرک صنعتی مذکور فعال و ۳۵ واحد نیمه فعال هستند و جلسات متعددی در ستاد رفع موانع تولید برای راه‌اندازی واحدهای راکد این شهرک صنعتی در استان انجام شده است.

وی با اشاره به بحث فاضلاب شهرستان شفت و با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی فاضلاب ۱۰  شهرستان استان از سال ۷۴ آغاز شده است و شفت یکی از این شهرستان ها است خاطرنشان کرد: طرح مطالعاتی فاضلاب شهرستان شفت کد دار شده و طرح مذکور به پیمانکار واگذار شده است.

فرماندار شهرستان شفت مجموعه روستاهای شفت را ۹۵ روستا عنوان و با بیان اینکه مجموعه راه های روستایی شهرستان ۴۶۷ کیلومتر است افزود: در حال حاضر ۶۶.۵۴ درصد راه های روستایی شفت آسفالت هستند.

محسنی زیرساخت‌های حوزه برق‌رسانی در شهرستان شفت را فرسوده دانست و با بیان اینکه شفت در حوزه برق‌رسانی نیازمند نگاه ویژه است تاکید کرد: با اقدامات انجام شده ضعف برق در ۱۶ روستای شهرستان شفت در ایام دهه فجر برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه شفت ۱۵۷ واحد آموزشی و مدرسه دارد و از تعداد مذکور ۱۰۳ واحد فعال هستند افزود: ۹۲ واحد از واحدهای آموزشی در شهرستان شفت از سیستم گرمایشی برخوردار و ۱۱ واحد از سیستم گرمایشی نفتی استفاده می‌کنند که تا پایان سال به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز می‌شوند./تسنیم

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه