رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۶
  • کد خبر : ۱۴۳۵۲
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
فاطمه قدیمی خبر داد

کیک شهر خلاق و شکست رکورد ملی پخت کباب کوبیده در روز رشت/برپایی جشنواره خوراک های زمستانی محلی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت در کمیسیون فرهنگی شورا به تشریح برنامه های روز رشت پرداخت. به گزارش عصرصادق ، مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران مزار شهدا با دعوت از […]

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت در کمیسیون فرهنگی شورا به تشریح برنامه های روز رشت پرداخت.

به گزارش عصرصادق ، مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت با اعلام اینکه برنامه ها از ششم دی ماه آغاز خواهد شد گفت: در روز اول گلباران مزار شهدا با دعوت از خانواده های شهدای مدافع حرم و دیدار با آنها و با هدف تجدید بیعت با آرمان های شهدا انجام خواهد شد.

وی دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان را دومین برنامه در نظر گرفته شده در روز اول اعلام کرد و افزود: پیشنهاد می دهیم در این دیدار اعضای شورا و مدیران شهرداری حضور داشته باشند.

فاطمه قدیمی تصریح کرد: افتتاحیه بازی های بومی و محلی از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است. همچنین اکران شهری را داریم که تصاویر قدیم و جدید رشت که در واقع تبلیغات است روی استند ها و بیلبوردها و واتربندها نصب می شود.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت حضور پررنگ در راهپیمایی ۸ دی را از جمله برنامه های مهم این هفته دانست و اظهار داشت: در تعدادی از برنامه ها شهرداری اجرا کننده آنهاست و برخی برنامه ها نیز در طول سال انجام شده است و در این هفته رونمایی می شود.

وی از رونمایی از فیلم مستند تاریخی داستانی بلدیه خبر داد و گفت: رونمایی از تیزر و پوستر این فیلم در هفته رشت انجام خواهد شد. رونمایی از کلیپ بصیرت نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

فاطمه قدیمی حرفه  در ادامه گفت: روز ۱۰ دی روز رشت شهر خلاق خوراک است و جشنواره خوراک های زمستانی را در نظر داریم. اصلی ترین محصولی که در گیلان در این فصل به صورت بومی وجود دارد کدو تنبل است و از آنجا که در موضوع اقتصاد پایدار و بسته های خلاقیت خوراک شناسی بررسی شده است این محصول را  انتخاب کرده ایم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت همچنین از شکستن رکورد ملی کباب کوبیده در رشت خبر داد و اظهار داشت: این موضوع با پیشنهاد آقای شکریه رئیس اصناف و با مشارکت آقای پورمحمدی رئیس اتخادیه پزندگان انجام خواهد شد و کباب کوبیده مورد نظر بین ۸۰ تا ۱۰۰ متر خواهد بود و شهرداری فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به بحث رکورد گینس این کباب کوبیده اشاره کرد و گفت: به دلیل هزینه هایی که دارد و نمی توانیم متقبل شویم فقط بحث رکورد ملی را با میراث فرهنگی هماهنگ کرده ایم.

فاطمه قدیمی حرفه کیک شهر خلاق خوراک شناسی را نیز به عنوان یکی دیگر از برنامه های این هفته معرفی کرد و ادامه داد: این کیک به هماهنگی صنف قنادی ها و با مشارکت شیرینی های گلدن رز و الف و با هزینه خودشان انجام خواهد شد و ما فقط هزینه سازه ارائه آن را می پردازیم.

مدیر واحد ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت از افتتاح کارگاه فیلمسازی خسرو سینایی، از مستند سازان نام آشنای کشور، خبر داد و تصریح کرد: مستندسازهای گیلانی با همکاری ایشان، ۱۲ مستند را در خصوص رشت تهیه خواهند کرد. البته در هفته رشت فقط افتتاحیه این کارگاه را خواهیم داشت.

قدیمی با معرفی ارکستر سمفونی گیلان به عنوان یکی دیگر از برنامه ها افزود: علاوه برآن میز گرد رشت شناسی با حضور اساتید پژوهشکده گیلان شناسی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه