رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۳
  • کد خبر : ۱۴۲۶۹
  • مشاهده :
چاپ این مطلب

غربت مراسم بزرگداشت شاعر بزرگ گیلانی (رضا نیکوکار)

عصرصادق ، فرداهای دور که این شاعران از دست مردم رفتند دیگر ساختن المان های شهری و برپایی بزرگداشت های مختلف و… چه دردی از انبوه درد این هنرمندان و طرفداران آنها دوا می کند؟ به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرصادق ، خبرگزاری فارس مرکز تهران طی مراسمی صمیمی و با شکوه از رضا نیکوکار […]

عصرصادق ، فرداهای دور که این شاعران از دست مردم رفتند دیگر ساختن المان های شهری و برپایی بزرگداشت های مختلف و… چه دردی از انبوه درد این هنرمندان و طرفداران آنها دوا می کند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصرصادق ، خبرگزاری فارس مرکز تهران طی مراسمی صمیمی و با شکوه از رضا نیکوکار شاعر زبردست و خوش قریحه ی گیلانی به پاس بیش از پانزده سال فعالیت حرفه ای و سرودن اشعار خاص و ناب آیینی و عاشقانه ی ماندگار تقدیر کرد…

این خبر که حال بسیاری از اهالی شعر و ادب گیلان را پس از مدتها خوب کرد، در دل خود حامل پیامی مهم بود که باعث تاسف جامعه پیشکسوت اهل قلم گیلان شد.
اینکه چرا تا به حال در خود استان گیلان که زادگاه شاعر است تا کنون چنین مراسمی برگزار نشده و اینکه حوزه هنری که سالهاست در گیلان و شهرستان رشت از مسیولیتهای خود در قبال هنرمندان گیلانی شانه خالی میکند چرا پس از انتشار چنین اخبار توامان شادی بخش و غم افزایی به خود نمی آید.
رضا نیکوکار از جمله شاعرانی ست که کشور متوجه اهمیت و تاثیر وی در پیشرفت شعر معاصر بخصوص غزل آیینی و عاشقانه، شده است اما متاسفانه حوزه هنری که نامش خود نشانگر بار سنگین مسیولیتی ست هنوز متوجه چنین نخبگانی نشده است.
چگونه عادت مرده پرستی و زنده آزاری این چنین در تار و پود ایشان نشسته است که با هیچ تلنگری هوشیار نمی شوند.
فرداهای دور که این شاعران از دست مردم رفتند دیگر ساختن المان های شهری و برپایی بزرگداشت های مختلف و… چه دردی از انبوه درد این هنرمندان و طرفداران آنها دوا می کند؟

شایان سیرتی

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه