رفتن به بالا
  • پنجشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
  • کد خبر : ۱۳۹۵۷
  • مشاهده :
چاپ این مطلب
بیان فراز و نشیب پروژه زیر گذر شهید رجایی در گفت و گو با عباس صابر

یاری نکردن آب و هوای گیلان در اجرای پروژه /رفع نواقص جزئی پروژه تا روز افتتاح / مدیریت شهری قدردان صبوری مردم در اتمام این پروژه

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت گفت: هدف ما این است که یک افتتاح آبرومندانه برای پروژه  زیر گذر شهید رجایی داشته باشیم و امیدوارم که نقص و  در پروژه تا روز افتتاح باقی نماند . عباس صابر  در حاشیه بازدید از پروژه زیر گذر شهید رجایی  در گفت و گو با عصرصادق اظهار داشت:در بازدیدی […]

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت گفت: هدف ما این است که یک افتتاح آبرومندانه برای پروژه  زیر گذر شهید رجایی داشته باشیم و امیدوارم که نقص و  در پروژه تا روز افتتاح باقی نماند .
عباس صابر  در حاشیه بازدید از پروژه زیر گذر شهید رجایی  در گفت و گو با عصرصادق اظهار داشت:در بازدیدی که از پروژه داشتیم ،خوشبختانه پروژه در شرایط خوبی به سر می برد؛ این پروژه از جمله پروژه های خوب و آبرومند شهر به حساب می آید که هزینه های زیادی صرف آن شده است
رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت خاطرنشان کرد: این پروژه در بافت قدیمی و مهم شهر رشت قرار دارد و با توجه به حواشی و اتفاقاتی که در حین اجرای پروژه به وجود امد به نظر می رسد پروژه آبرومندی باشد ولی یکسری اشکالات جزیی ای در آن به چشم می آید .
برای نمونه سرعت در اجرای پروژه باعث شده تا یکسری از کیفیت ها در اجرا با نواقصی همراه باشد که باید در اسرع وقت اصلاح شود.
وی همچنین گفت:همچنین یکسری از مسایل در اجرا هنوز باقی مانده که با صحبتی که امروز در بازدید از پروژه انجام دادیم قرار شد این نواقص مرتفع شود ،که در اینصورت با رفع این نواقص جزیی ،احتمال افتتاح پروژه در روزهای آتی وجود دارد.

صابر خاطرنشان کرد:  باید هماهنگیهای لازم برای حضور مسئولان استانی برای افتتاح این پروژه که از پروژه های مهم و اساسی بشمار می آید صورت گیرد و انشاا… بتوانیم در نزدیکترین زمان ممکن این پروژه با ارزش و آبرومند را افتتاح کنیم تا مردم عزیز شهر رشت بتوانند به بهترین نحو ممکن از ان استفاده کنند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی رشت تصریح کرد: هدف ما این است که یک افتتاح آبرومندانه برای این پروژه داشته باشیم و امیدوارم که نواقصی در پروژه تا روز افتتاح باقی نماند و اگر هم باقی ماند نواقص ریز و غیر ضروری باشد که ان هم باید در اولین فرصت انجام گیرد تا مردم عزیز و ولایت مدار شهر رشت در بهره برداری از ان به مشکل نخورند.

وی در مورد صحبتهایی که در مورد اجرای اسفالت پروژه شهید رجایی که بصورت شبانه و در فصل سرما و بارانی انجام شده ، افزود :اجرای کار های عمرانی در شهر های بزرگ در روز اصلا کار درستی  نیست و اتفاقا در اکثر دنیا کار های عمرانی بزرگ را در شب انجام میدهند که از نظر مهندسی نیز معقول به نظر میرسد ولی اجرای ان در هوای بارانی اصلا کار مهندسی پسندیده ای نیست،چه در روز و چه در شب…
صابر افزود: اگر یک کار عمرانی شهری در شب انجام شود کار خوبی است و در تمام دنیا که اکثرا مدیریت شهری به علت مشکلات ترافیکی و حاشیه ای که در روز وجود دارد پروژه ها را در شب انجام میدهند ولی اجرای پروژه در هوای بارانی و غیر بارانی فرق زیادی با هم دارد و قطعا نباید اسفالت در شب های بارانی انجام شود چرا که اجرای اسفالت قوانین و ضوابطی دارد و نباید اسفالت به صورت غیر استاندارد اجرا شود.

وی تصریح کرد: ولی گاهی به علت ضروریات وسرعت اجرای پروژه شایدمجبور به اجرا در چنین شرایطی شده باشند،چرا که این پروژه باعث ترافیک شدید شد و مردم عزیز نزدیک به دوسال تحمل کردند و سختی زیادی کشیده اند و شاید نیاز بود که برای تسریع در اجرای این عمل در چنین شرایط جوی انجام گیرد و شاید راه دیگری باقی نبود. متاسفانه اب وهوا نیز کمک نکرد وبرای حل معضل ترافیک ومشکلات مردم نیاز به چنین کاری بود.
صابر افزود: شکی درآن نیست که آسفالت باید برابر استاندارد انجام شود و اگر در هوای بارانی انجام شود به مشکل برخواهد خورد ولی آسفالت انجام شده آسفالت زیرین بوده وآسفالت اصلی ورویه آن باقی مانده که انشالله درشرایط جوی مناسب وبرابر استاندارد اجراخواهدشد، تا عزیزان در شهر رشت بتوانند بدون هیچ مشکلی ازان بهره ببرند.

انتهای پیام /

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه